Sztangistki Omegi Kleszczów najlepsze w Polsce! Złoto dla Sylwii i Magdy

2018-10-04 18:31:08

Pełne sukcesów reprezentantów LKS Omegi Kleszczów Mistrzostwa Polski w podnoszeniu ciężarów miały miejsce w Kobierzycach. - Na tych zawodach Omega odniosła swój największy sukces w dotychczasowych seniorskich startach na krajowych pomostach - informują przedstawiciele klubu.

Po złote medale sięgnęły Sylwia Oleśkiewicz, która wygrała kategorię wagową do 48 kilogramów oraz Magdalena Karolak w wadze plus 90 kilogramów. Obie zrobiły to w pięknym stylu. Dla Sylwii to pierwszy seniorski tytuł. Wygrała zarówno rwanie (62 kg) jak i podrzut (82 kg). W dwuboju osiągnęła 144 kg i wyprzedziła srebrną medalistkę Paulinę Kudłaszyk o cztery kilogramy. Piąta w tej wadze była Klaudia Ołubek - 121 kg.

Wspaniałe chwile przeżywała również Magdalena Karolak, która pokonała o jeden kilogram mistrzynię Europy seniorek Aleksandrę Mierzejewską (Legia Warszawa). Magda osiągnęła 237 kilogramów w dwuboju i wyrównała rekord Polski. W podrzucie dokonała tego samego wynikiem 135 kg. To także rekordy Polski w kategoriach Under 20 i Under 23.

Warto również wspomnieć, że dziesiąte miejsce w kategorii do 85 kilogramów zajął zawodnik Omegi Karol Stróż. Ten wspaniały start to również olbrzymia zasługa Sebastiana Ołubka, opiekuna sekcji w Kleszczowie.

Artykuł dodał: Informacja prasowa / LKS Omega Kleszczów

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 607497 odwiedzin