Mistrzowie świata z PGE Skry uhonorowani przez prezydenta RP. Złoci medaliści rozgrzali Internet

2018-10-03 07:34:53

Mistrzowie świata z PGE Skry uhonorowani przez prezydenta RP. Złoci medaliści rozgrzali Internet

Po zdobyciu tytułu najlepszej drużyny świata polscy siatkarze spotkali się z prezydentem RP Andrzejem Dudą. Zawodnicy i członkowie sztabu szkoleniowego PGE Skry również zostali nagrodzeni przez głowę państwa. Sukces kadry narodowej był także żywiołowo relacjonowany w Internecie.

Prezydent wręczył odznaczenia państwowe reprezentantom Polski, którzy w niedzielę pokonali w finale mistrzostw świata Brazylię i obronili tytuł. Odznaczeni zostali także członkowie sztabu szkoleniowego, a uroczystość odbyła się w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. - Czujemy niezwykłą dumę ze wspaniałego zwycięstwa naszych zawodników. Zwycięstwa bezapelacyjnego, które nie pozostawia żadnych złudzeń co do tego, kto jest tak naprawdę najlepszy - mówił prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z mistrzami świata w siatkówce.

Przypomnijmy, że wśród mistrzów świata są również siatkarze i członkowie sztabu szkoleniowego PGE Skry Bełchatów. Na boisku złoto wywalczyli Jakub Kochanowski, Grzegorz Łomacz i Artur Szalpuk, a na sukces pracowali również scout Robert Kaźmierczak oraz fizjoterapeuta Tomasz Pieczko.

Prezydent RP odznaczył wszystkich naszych przedstawicieli Złotym Krzyżem Zasługi. Kaźmierczak, Pieczko i Szalpuk osobiście odebrali nagrody, a nieobecnym na spotkaniu Kochanowskiemu i Łomaczowi odznaczenia zostaną wręczone w późniejszym terminie. Wszyscy zostali wyróżnieni za "zasługi dla rozwoju polskiego sportu, za osiągnięcia sportowe i osiągnięcia w pracy szkoleniowej oraz promowanie Polski na świecie". Prezydent otrzymał natomiast od naszych siatkarzy pamiątkową kadrową koszulkę.

Wyświetl ten post na Instagramie.

????????????????????????????

Post udostępniony przez Paweł Zatorski (@pawelzati)Paź 2, 2018 o 12:06 PDT

Równie emocjonujące zapewne było dla siatkarzy przywitanie na warszawskim lotnisku. Tam witał ich tłum fanów. Można się było spodziewać gorącego powitania naszych "złotych chłopaków" i patrząc na to, co działo się na lotnisku, trzeba przyznać, że faktycznie kibice znów nie zawiedli. Ale jeszcze bardziej oczywistym było to, że kolejne zwycięstwo z Brazylią w meczu finałowym MŚ wywoła lawinę różnych reakcji w Internecie. I tutaj również nie możemy czuć się zawiedzeni. Wystarczy spojrzeć na kolekcję postów, zdjęć i filmów, jaką udało nam się zgromadzić.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Mega ????????

Post udostępniony przez @ arturszalpukWrz 30, 2018 o 3:35 PDT

Wyświetl ten post na Instagramie.

Na zdjęciu ja i Bartek Kurek

Post udostępniony przez Kuba Kochanowski (@kuba_kochan)Paź 2, 2018 o 1:25 PDT

Wyświetl ten post na Instagramie.

????????‍??????

Post udostępniony przez Kuba Kochanowski (@kuba_kochan)Wrz 30, 2018 o 3:41 PDT

Artykuł dodał: Redakcja

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 831482 odwiedzin