MCS: Montaż telebimów w Energii jeszcze w tym tygodniu

2018-10-02 09:25:41

MCS: Montaż telebimów w Energii jeszcze w tym tygodniu

Jeszcze w tym tygodniu rozpocznie się montaż nowych telebimów LED w hali Energia. Miejskie Centrum Sportu wyłoniło już wykonawcę, który zamontuje ekrany, dzięki którym kibice będą mogli w wysokiej rozdzielczości oglądać powtórki wideo podczas spotkań.

Najpóźniej do 27 października w hali Energia zawisną dwa nowoczesne telebimy, które ułatwią kibicom oglądanie meczów PGE Skry Bełchatów oraz innych wydarzeń odbywających się w hali przy Dąbrowskiego. Miejskie Centrum Sportu, które administruje halą, jeszcze we wrześniu rozstrzygnęło przetarg na dostarczenie i montaż telebimów. Umowę wartą blisko ćwierć miliona złotych zrealizuje firma P LED Sp. z o.o. ze Stalowej Woli.



Mniejszy z ekranów, o rozmiarach 3m x 2m zawiśnie nad balkonem VIP, w miejscu obecnej tablicy wyników. Natomiast dwa razy większy telebim, o imponujących rozmiarach 6 m na 4 m będzie posiadał system opuszczania. Dzięki temu będzie można go wykorzystywać także na inne imprezy, np. koncerty, targi, czy prezentacje. Duży telebim zawiśnie na zachodniej ścianie hali Energia, na przeciwko balkonu. Nowy ekran LED będzie cztery razy większy od obecnej tablicy wyników.

Oczywiście nowe ekrany zostaną dostarczone z systemem informatycznym, który będzie je obsługiwał. Ekrany będą w pełni przystosowanie do odtwarzania transmisji telewizyjnych w najlepszej rozdzielczości, a oprócz tego będą równocześnie pełniły funkcję tablicy wyników. Widzowie będą mogli więc oprócz śledzenie wyników, oglądać także powtórki, czy rozstrzygnięcia video challange. Ekrany będą też pełnić funkcje komercyjne, będzie można wyświetlać spoty reklamowe.

Jak podkreślają w Miejskim Centrum Sportu, obsługa telebimów odbywać się będzie z dwóch miejsc dowodzenia za pomocą bezprzewodowych, dotykowych urządzeń.

Montaż ekranów rozpocznie się jeszcze w tym tygodniu. Wykonawca ma czas na zamontowanie telebimów do 27 października. W tym dniu PGE Skra Bełchatów rozgrywać będzie swój trzeci domowy mecz w Plus Lidze z Indykpolem AZS Olsztyn. Wówczas kibice będą już mogli zobaczyć nowe telebimy.



 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 831499 odwiedzin