PGE Skra z kolejnym triumfem przed sezonem Polskiej Ligi Siatkówki

2018-09-24 18:36:00

PGE Skra z kolejnym triumfem przed sezonem Polskiej Ligi Siatkówki

Tydzień temu siatkarze PGE Skry Bełchatów wygrali towarzyski turniej w Gostycynie, a teraz okazali się najlepsi w zawodach z okazji 60-lecia Cuneo Volley.

Mistrzowie Polski polecieli do Włoch na zaproszenie Cuneo, które w tym roku obchodzi swój jubileusz. To zasłużony klub, który niestety kilka sezonów temu wycofał się z rozgrywek Serie A i teraz próbuje wrócić na salony.

Pierwszego dnia zawodów PGE Skra zmierzyła się w półfinale ze szwajcarskim LUC Volleyball. Mistrzowie Polski wygrali dwa pierwsze sety i byli już pewni zwycięstwa w całym meczu (rozgrywane były jedynie trzy partie). Co prawda przegrali kolejnego, ale awansowali do finału.

O zwycięstwo w całym turnieju bełchatowianie zmierzyli się z gospodarzami. I znowu nie pozostawili wątpliwości, kto jest lepszy. Zespół prowadzony przez trenera Roberto Piazzę (notabene byłego szkoleniowca Cuneo) pewnie wygrał 3:0, a ze świetnej strony pokazał się m.in. Mariusz Wlazły, który kończył niemal każdą piłkę, która była do niego zagrana. Do tego zagrali Droszyński, Teppan, Antosiewicz, Orczyk, Kłos, Piechocki (libero) oraz Filipek.

Trzecie miejsce w zawodach zajęli zawodnicy Chaumont VB 52, którzy pokonali LUC Volleyball 2:1. Kolejnym sprawdzianem PGE Skry będzie towarzyski mecz z MKS Będzin, który odbędzie się podczas Siatkarskiego Weekendu Mocy (29 września, godz. 15). 

Artykuł dodał: Redakcja

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 782770 odwiedzin