Bez Mai, za to z mocą atrakcji. Startują PZLA Mistrzostwa Polski!

2018-09-22 01:28:30

Bez Mai, za to z mocą atrakcji. Startują PZLA Mistrzostwa Polski!

PZLA Mistrzostwa Polski U16 startują już dziś! Sportowe wydarzenie roku przyciągnie na stadion PCS ponad sześć setek sportowców i mamy nadzieję, że także rzesze kibiców, na których oprócz emocji sportowych czeka też sporo atrakcji. Niestety stopniały szanse medalowe ekipy BKL, wobec kontuzji Mai Matyśkiewicz.

To, co jeszcze niedawno wydawało się odległą perspektywą, spełni się już dziś. Po raz pierwszy Bełchatów będzie gospodarzem mistrzostw Polski w lekkiej atletyce. Konkretnie Powiat Bełchatowski, bo to starostwo, wspólnie z Powiatowym Centrum Sportu i Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki, a pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego organizuje mistrzostwa.

Połowa sportowców jest już rozlokowana w okolicznych hotelach. Ekipy z całej Polski zaczęły zjeżdżać na stadion PCS już w piątkowe popołudnie. W sumie na powiatowym stadionie zobaczymy ponad 600 zawodniczek i zawodników z 240 klubów.

Chrapkę na trzy medale miał Bełchatowski Klub Lekkoatletyczny. Ale wiadomo, że na pewno na 100m nie pobiegnie Maja Matyśkiewicz, którą ze startu wyeliminowała kontuzja mięśniowa odniesiona podczas ubiegłotygodniowego finału Nestle Cup (więcej o tych zawodach TUTAJ). Start na setkę wychowanki BKL został już wycofany. Wielka szkoda, bo ostatnie treningi przed mistrzostwami pokazywały, że Maja jest w szczytowej formie, z wielkimi szansami nawet na złoty medal. Trener Dariusz Rybarczyk mówi o jej wielkim talencie, ale też wielkiej rozterce. Sprinty stumetrowe (eliminacje i finał) są pierwszego dnia zawodów. Dwa biegi na najwyższym poziomie mogą grozić pogłębieniem kontuzji i stratą szansy na 300m. Dlatego nie można ryzykować.

735.jpg
Maja Matyśkiewicz może mówić o wielkim pechu, ale jest szansa na start na 300m


- Oczywiście, że Maja jest załamana, bardzo chciała wystartować na mistrzostwach Polski tutaj, w Bełchatowie, to zrozumiałe, ale taki jest sport, to się zdarza, trzeba to przetrwać - podkreśla Dariusz Rybarczyk.

Rezygnacja ze startu na 100m daje cień nadziei, że w niedzielę Maja pobiegnie na 300m. Nadzieje płonne, nic pewnego, ale promień szansy jest.

Maja Matyśkiewicz jest młodziczką pierwszoroczną, więc przed nią jeszcze kolejny rok startów w tej kategorii wiekowej. Ostatnie biegi w młodzikach natomiast przed Kacprem Wośko, który w sobotę pobiegnie na 600m (serie na czas). Rok temu w Białej Podlaskiej w pierwszym roku w młodzikach Kacper sięgnął po brąz. Teraz też nie ukrywa, że liczy na medal.

ZOBACZ SZCZEGÓŁOWY PROGRAM MINUTOWY MISTRZOSTW

Mistrzostwa rozpoczną się dziś o godz. 13. Rywalizacja niedzielna startuje o godz. 10. Wstęp na trybuny oczywiście będzie wolny. Podobnie jak na szereg atrakcji towarzyszących. W bezpośrednim sąsiedztwie stadionu stanie miasteczko sportowe dla dzieci. Będzie tam dmuchany plac zabaw, a także sportowe animacje. Będą gry i zabawy w mini lekkoatletykę ze specjalnym sprzętem lekkoatletycznym dla dzieci. Maluchy będą mogły porzucać młotem, oszczepem, dyskiem czy pchnąć kulę lub pobiegać przez płotki. Będzie też można zagrać w piłkę z Soccerem, czy pograć w rugby tag z rugbystami z RCB.

Na uczestników miasteczka sportowego czekają atrakcje - m.in. okolicznościowe koszulki, dyplomy i prawdziwe podium. Będzie też słodki poczęstunek, lody, czy wata cukrowa.

Obok miasteczka sportowego ulokowane będą także stoiska partnerów mistrzostw.

Nie mamy wątpliwości, że w ten weekend każdy kibic sportu w powinien zajrzeć na stadion przy Czaplinieckiej 96. Jednak ci, którzy z jakiś względów nie będą mogli obejrzeć zawodów bezpośrednio, będą mogli śledzić relację live w internecie. Transmisje poniżej:


Dzień 1

Dzień 2

Artykuł dodał: Maciej Wiśniewski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 831482 odwiedzin