Puchar to kolejny wspinaczkowy sukces Piotrka. Wcześniej dwa mistrzostwa kraju!

2018-09-11 22:16:44

Dawno nie informowaliśmy o kolejnych sukcesach nastoletniego Piotra Niźnika jr, a ten jednak w ciszy budował swoje kolejne triumfy. W miniony weekend przypieczętował on zwycięstwo w Pucharze Polski w boulderingu w kategorii młodzików.

We Wrocławiu, na tamtejszej ściance wspinaczkowej "Fabryczna Boulder" odbyła się ostatnia w tym roku edycja Pucharu Polski w boulderingu w kategorii młodzików, juniorów i juniorów młodszych. Młody bełchatowianin rywalizował w najmłodszej kategorii, gdzie nie miał sobie równych.

Zwyciężył wrocławską edycję pucharu, podobnie jak wcześniej czynił to w Warszawie i Katowicach. Dzięki temu z kompletem punktów (300) i z dużą przewagą nad drugim Szymonem Dąbrowskim (176 pkt.) wygrał klasyfikację krajowego pucharu w boluderingu, w kat. młodzików.

Równie ważne, jeśli nie ważniejsze sukcesy Niźnik junior świętował przed paroma miesiącami. Najpierw został Mistrzem Polski Młodzików w konkurencji prowadzenie, który to sukces świętował w Sosnowcu. A następnie w stolicy okazał się najlepszy w mistrzostwach kraju w konkurencji bouldering, które to zawody zostały przeprowadzone równolegle z cyklem Pucharu Polski.

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 640660 odwiedzin