Omega Kleszczów wypuściła dwubramkową przewagę. Zwycięstwa Astorii, ESPN i Alfy

2018-09-10 19:22:05

Ze zmiennym szczęściem rywalizowali w miniony weekend nasi futbolowi przedstawiciele. Obaj IV-ligowcy przegrali swoje pojedynki, a w przypadku Omegi Kleszczów mając nawet dwubramkową zaliczkę. W niższych ligach trzeci sukces Astorii Szczerców i ESPN Zjednoczonych Bełchatów oraz pierwszy w tym sezonie Alfy Kleszczów.

Omega na Stadionie Gminnym gościła kroczący od zwycięstwa do zwycięstwa KS Kutno. Jednak jako pierwsi cieszyli się gospodarze, którzy objęli prowadzenie po golu z rzutu wolnego Roberta Tomesza. W 52. minucie było już 2:0, a na listę strzelców wpisał się Witold Grzywiński. Gdy wydawało się, że zespół Marcina Zimocha utrzyma ten wynik do końca, indywidualny błąd Pawła Wiśniewskiego umożliwił gościom na złapanie kontaktu. Niestety piłkarze z Kutna poszli za ciosem i w 69. minucie wyrównali, a minutę później świętowali bramkę numer trzy. Do końcowego gwizdka sędziego wynik nie uległ już zmianie, a zawodnicy Omegi mogli odczuwać duży niedosyt. Była to trzecia porażka tego zespołu w tym sezonie, podobnie jak Włókniarza Zelów. Zelowianie z kolei dość niespodziewanie przegrali z rezerwami Pelikana Łowicz 0:1, choć rywal kończył mecz w osłabieniu.

Remis z dotychczasowym liderem klasy okręgowej to sukces Omegi II Kleszczów, która mierzyła się ze Świtem Kamieńsk. Gospodarze rozgrywający mecz na boisku w Łękińsku otworzyli wynik w 16. minucie za sprawą Adriana Ociepy. Goście wyrównali 20 minut później i wynik nie uległ już zmianie do końca. Za to tylko jedna bramka padła w Gorzkowicach, gdzie Astoria Szczerców pokonała tamtejszy GUKS. Kolejny komplet punktów pozwala szczercowianom na zajmowanie czwarte lokaty z przewagą czterech "oczek" nad dziewiątą "Omeżką".

Liderem piotrkowskiej A-klasy pozostaje ESPN Zjednoczeni Gmina Bełchatów, który był jednak bliski porażki. Drużyna Piotra Kurzawskiego przegrywała już po 25. minutach z ostatnią w tabeli Grabką Grabica, a mogła wyżej, jednak rzut karny obronił Damian Pędziwiatr. Tuż przed przerwą bramkę kontaktową zdobył Dominik Więcław i sprawa końcowego wyniku nadal była otwarta. W 55. minucie z rzutu wolnego wyrównał Jacek Berensztajn, dla którego był to szósty mecz w nowej drużynie ze strzeloną bramką. Dziesięć minut później bełchatowianie już prowadzili, którego już nie oddali, a z gola cieszył się Konrad Krawczyk. W odmiennej sytuacji jest za to Astoria II Szczerców, która nadal szuka choćby punktu w trwającym sezonie. W minionej kolejce uległa KS Niedośpielin 3:4.

W B-klasie pauzował KS Grocholice Bełchatów, który po pierwszym triumfie w sezonie wyprzedziła w tabeli Alfa Kleszczów. "Alfiorze" otworzyli wynik meczu już w 9. minucie, kiedy to niezdecydowanie obrońców gospodarzy wykorzystał Dawid Sobociński. Przed przerwą ten pomocnik trafił po raz drugi, a w drugiej odsłonie kleszczowianie swą przewagę udokumentowali bramkami Łukasza Dudzińskiego oraz Łukasza Błasińskiego. Aż osiem bramek padło w meczu rezerw Pilicy Przedbórz i Włókniarza Zelów. Do przerwy na stadionie w Przedborzu było 4:1 dla gospodarzy, co jednak nie podłamało nastolatków z Zelowa, którzy w dużej mierze stanowią kadrę "dwójki". Przed 70. minutą było już 4:2, a finisz spotkania zaowocował dwoma bramkami Włókniarza, w tym na 4:4 17-letniego Filipa Ratajczyka.

IV liga, gr. łódzka (6. kolejka):
* Omega Kleszczów - KS Sandbus Kutno 2:3 (1:0)
bramki dla Omegi: Robert Tomesz, Witold Grzywiński

Omega: P. Wiśniewski - Szaniec, Pałyska, Grzywiński, Kuliberda (80’ Roczek), Tomesz, Saternus, P. Kowalski, Serafin (70’ Ociepa), Szewczyk, K. Kowalski

* Pelikan II Łowicz - Włókniarz Zelów 1:0 (1:0)

Włókniarz: Wnuk - Ratajczyk, Majsak, Golański, Kaliski, A. Krajda (25’ Maciejewski), Boczkiewicz, Bendkowski, Pawelec (79’ Rosiak), Majda, Jachymski

(12. Włókniarz Zelów 6 [2-0-3] 6:7; 13. Omega Kleszczów 5 [1-2-3] 12:14 [zwycięstwa-remisy-porażki], bilans bramek))

Klasa okręgowa, gr. Piotrków Tryb. (4. kolejka):
* Omega II Kleszczów - Świt Kamieńsk 1:1 (1:1)
gol dla Omegi II: Adrian Ociepa

Omega II: Gałczyński - Dąbrowski, Ł. Roczek (46’ Bisaga), Gasik (60’ Barański), Pieniążek, Jędrzejczyk, Ociepa (70’ Trajdos), M. Roczek (46’ Kurzynoga), Zatorski, Tazbir (83’ Morawski), Janeczek (80’ Kociniak)

* GUKS Gorzkowice - Astoria Szczerców 0:1 (0:0)
gol dla Astorii: Bartosz Wilkoszewski

Astoria: Malicki - Stępnik, Pietkiewicz, Rudzki, Boruń, Marynowski, Wilkoszewski, Kamil Wańdoch (82’ Wieczorek), Bogucki (75’ Opyd), Miedwiediew (88’ Soboń), Skała

(4. Astoria Szczerców 9 [3-0-1] 10:5; 10. Omega II Kleszczów 5 [1-2-1] 8:7)

A klasa, gr. Piotrków Tryb. II (3. kolejka):
* Astoria II Szczerców - KS Niedośpielin 3:4 (0:2)
bramki dla Astorii II: Sylwester Piersa, Kacper Bogunia, Mariusz Soboń

* Grabka Grabica - ESPN Zjednoczeni Gmina Bełchatów 2:3 (2:1)
bramki dla ESPN: Dominik Więcław, Jacek Berensztajn, Konrad Krawczyk

ESPN Zjednoczeni: Damian Pędziwiatr - Damian Szewczyk, Mikołaj Nowak, Filip Śliwiński - Bartek Napieraj (46’ Konrad Krawczyk), Damian Jodełka (66’ Karol Szklarski), Kamil Włoch, Jacek Berensztajn, Dominik Więcław - Mateusz Siedlecki (80’ Wojtek Piechowicz), Michał Kutyba (60’ Filip Przybylski)

(1. ESPN Zjednoczeni Bełchatów 9 [3-0-0] 11:4; 10. Astoria II Szczerców 0 [0-0-3] 5:9)

A klasa, gr. Sieradz II (6. kolejka):
* LKS Pyszków - Hetman Rusiec 0:0

Hetman: Bednarek - Cajgler, Koziara, Kozioł, Maliszak - Stępień (46’ Małkowski), Studziński (46’ Walewacz), Witczański, Ławniczek (75’ Uciński) - Mielczarek, Kępiński (70’ Markiewicz)

(14. Hetman Rusiec 4 [1-1-4] 6:16)

B klasa, gr. Piotrków Tryb. II (3. kolejka):
* Warto Pławno - Alfa Kleszczów 1:4 (1:2)
bramki dla Alfy: Dawid Sobociński (x2), Łukasz Dudziński, Łukasz Błasiński

Alfa: Kulczyński - Jędrysiak, Błasiński, Tarkowski, Ciesielczyk M. - Mularczyk, Michalczyk S. (Zbies), Sobociński D. - Rutkowski (Turek), Dudziński (Szczęsny P.), Kątny

* Pilica II Przedbórz - Włókniarz II Zelów 4:4 (4:1)
bramki dla Zelowa: Patryk Antoszczyk, Sebastian Krajda, Filip Ratajczyk, bramka samobójcza

(5. Włókniarz II Zelów 4 [1-1-1] 9:8; 6. Alfa Kleszczów 4 [1-1-1] 7:9; 9. KS Grocholice 3 [1-0-1] 4:10)

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 580859 odwiedzin