Superpuchar Polski w futsalu bez niespodzianek. Trofeum dla Rekordu

2018-09-08 23:56:33

Superpuchar Polski w futsalu bez niespodzianek. Trofeum dla Rekordu

Superpuchar Polski w futsalu rozegrano w Bełchatowie. Faworyzowany Rekord Bielsko-Biała nie dał szans rywalom z Białegostoku. Bełchatowscy kibice znów mogli oglądać futsal w najlepszym krajowym wydaniu.

Superpuchar Polski, który rozegrano w bełchatowskiej hali Energia otwiera sezon futsalowy w kraju. O trofeum walczyły Rekord Bielsko-Biała i MOKS Słoneczny Stok Białystok. Obie drużyny spotkały się kilka miesięcy temu w finale Pucharu Polski. Rekord Wygrał 7:1, sięgając po dublet. Gracze z Bielska-Białej wygrali także rozgrywki ligowe.

Rekord to od kilku sezonów najlepsza drużyna w kraju. Na początku września wygrał rundę kwalifikacyjną Ligi Mistrzów z kompletem punktów. Wygrana w bełchatowskim finale była trzecim triumfem w Superpucharze dla Rekordu.

Bielszczanie wygrali pewnie 10:4. Już do przerwy było 4:0 i praktycznie jasne, kto wygra. Po trzy gole zaliczyli dla Rekordu Paweł Budniak i Michał Marek.

Superpuchar Polski to drugie futsalowe spotkanie na najwyższym krajowym poziomie w hali Energia. W grudniu ubiegłego roku w Bełchatowie towarzysko z Gruzją zagrała reprezentacja Polski [więcej TUTAJ i TUTAJ]. Jak mówił nam niedawno Marcin Szymczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie, MCS postara się, aby przynajmniej raz w roku Bełchatów gościł najlepszych futsalistów w kraju [więcej TUTAJ]. Miejska jednostka, która administruje halą Energia była współorganizatorem meczu o Superpuchar, wspólnie z Polskim Związkiem Piłki Nożnej.

Rekord Bielsko-Biała - MOKS Słoneczny Stok Białystok 10:4 (4:0)
Bramki: Paweł Budniak (3’, 30’, 33’), Michał Marek (24’, 24’, 33’), Jan Janovsky (7’), Adrian Citko (8’, samobójcza), Wojciech Łasak (30’), Tomasz Gąsior (31’) - Michał Osypiuk (36’, 37’), Sergiej Babynin (26’), Witalij Lisniczenko (37’).


Artykuł dodał: Maciej Wiśniewski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 907810 odwiedzin