Niepokonany PGE GKS ogrywa Rozwój. Piąta bramka Patryka Mularczyka

2018-09-08 21:31:09

PGE GKS Bełchatów po raz czwarty wygrał domowe spotkanie w trwającym sezonie 2 ligi! W sobotni wieczór bełchatowianie pokonali Rozwój Katowice 2:1 (0:0), odrabiając bramkową stratę w pięć minut. - To nie był najlepszy mecz w naszym wykonaniu stąd też słowa uznania dla drużyny - mówił po meczu Artur Derbin, trener "Brunatnych".

Szkoleniowiec zespołu kolejny raz posłał do gry doskonale znaną "jedenastkę", a w kadrze meczowej jedyną zmianą był powrót Mariusza Magiery. Gospodarze zaczęli mecz asekuracyjnie, a jedyne ich godne uwagi sytuacje to strzały z dystansu i niebezpieczne dośrodkowania. Gra dopiero zaczęła się w drugiej odsłonie, wtedy też padły wszystkie bramki tego spotkania.

Jako pierwsi z trafienia cieszyli się goście. W 47. minucie Rozwój miał rzut wolny, a po dośrodkowaniu w pole karne źle piłkę wybił Emile Thiakane i futbolówka niestety wpadła do bramki strzeżonej przez Pawła Lenarcika. Bełchatowianie jednak się nie poddali i ku uciesze wielu fanów odrobili tę stratę. Najpierw w 55. minucie celną główką akcję zamknął Paweł Czajkowski, a pięć minut później w tym samym miejscu doskonale odnalazł się Patryk Mularczyk. Była to jego piąta bramka w trwającym sezonie, a przy okazji szósta asysta Barta Bartosiaka.

- Był to dla nas najcięższy domowy mecz w tej rundzie. A może jakbyśmy zagłębili się w tym temacie, to kto wie, czy nie we wszystkich kolejkach? Ogromne słowa uznania i szacunek dla naszych chłopaków bo dzisiaj nie tylko walczyliśmy z przeciwnikiem, ale i ze swoimi słabościami. Po tej straconej bramce na początku drugiej połowy, zespół znakomicie zareagował, poszedł za ciosem i dziś ponownie mogliśmy cieszyć się z domowego sukcesu. Pokornie powiem, że to jest początek drogi, bo zdajemy sobie sprawę z tego, co jeszcze przed nami - mówił na pomeczowej konferencji opiekun górniczego klubu.

Po dziewięciu kolejkach 2 ligi PGE GKS zajmuje trzecie miejsce w tabeli ze stratą zaledwie dwóch punktów do liderującej Olimpii Grudziądz. Teraz przed podopiecznymi Artura Derbina wyjazdowy bój ze Zniczem Pruszków, który zajmuje jedenastą lokatę.

PGE GKS Bełchatów - Rozwój Katowice 2:1 (0:0)
0:1 - Emile Thiakane 47’ (bramka samobójcza)
1:1 - Piotr Czajkowski 55’
2:1 - Patryk Mularczyk 60’

PGE GKS: Paweł Lenarcik - Marcin Sierczyński, Marcin Grolik, Damian Michalski, Mateusz Szymorek - Bartosz Biel, Paweł Czajkowski, Marcin Ryszka, Patryk Mularczyk (90’ Przemysław Zdybowicz), Emile Thiakane (88’ Mikołaj Grzelak) - Bartłomiej Bartosiak (77’ Hubert Tylec)

Żółte kartki: Grolik (PGE GKS) oraz Gancarczyk (Rozwój)
Sędziował: Łukasz Karski (Słupsk)