Bramkostrzelny weekend za nami. Strzelano średnio 6 goli na mecz!

2018-09-03 19:24:45

Kibice oglądający mecze naszych drużyn w miniony weekend nie mogli narzekać na nudę. W każdym spotkaniu padały minimum trzy bramki, a rekordowe pod tym względem były spotkania w Ruścu i Radomsku. Niestety oba przegrane przez rodzime drużyny, choć radośniej było np. w Szczercowie i Bełchatowie.

W spotkaniu derbowym naszych IV-ligowców górą Włókniarz Zelów, który już do przerwy prowadził w meczu z Omegą Kleszczów 2:0 po bramkach Adriana Łuckiego i Michała Pawelca. W drugiej połowie Pawelec podwyższył na 3:0, a zespół Marcina Zimocha stać było jedynie na zniwelowanie wysokości porażki. W 77. minucie trafił Marcin Kuliberda, w tuż przed końcowym gwizdkiem arbitra gola kontaktowego zdobył Robert Tomesz. Zatem pierwszy domowy mecz Włókniarza w tym sezonie na plus.

Klasę niżej kibice tak samo byli świadkami starcia derbowego, a zwycięsko z niego wyszła Astoria Szczerców. Ekipa Grzegorza Bodnara pokonała wysoko 4:1 Omegę II Kleszczów, dla której była to pierwsza porażka w tym sezonie. Gospodarze już po pierwszej połowie mieli dwubramkową zaliczkę, którą udało im się utrzymać do ostatniej minuty. Po wpadce na początku sezonu, dla szczercowian był to drugi mecz z kompletem punktów.

W sieradzkiej A-klasie festiwal strzelecki w Ruścu, gdzie tamtejszy Hetman pomimo zdobycia aż czterech bramek, nie zdołał pokonać UKS Ustków. Gospodarze objęli prowadzenie już w 1. minucie za sprawą Łukasza Mielczarka, który tego dnia skompletował hat-tricka. Jednak jego skuteczność nie przełożyła się na końcową radość, ponieważ blok defensywny pozwolił rywalowi na wbicie aż sześciu goli! W 62. minucie było jeszcze 4:4, a w 81. piłkarze z Ustkowa grając w osłabieniu strzelili na 4:6. To już czwarta porażka Hetmana w piątej kolejce nowego sezonu.

W lokalnej A-klasie drugie zwycięstwo ESPN Zjednoczeni Gmina Bełchatów. Tym razem nowy zespół naszego okręgu pokonał Zapał Krzętów 5:1, a ponownie klasą samą w sobie był już 44-letni Jacek Berensztajn. W niedzielnym meczu zdobył dwie bramki, z czego jedną po strzale z rzutu wolnego. Rezultat podwyższyli Dominik Więcław i Mateusz Siedlecki, a jedna z bramek padła po kiksie jednego z graczy gości. Za to w kolejnym meczu choćby punktu nie wywalczyła Astoria II Szczerców, która tym razem przegrała z Motorem Bujniczki 1:2.

Na najniższym poziomie rozgrywkowym pierwszy sukces rezerw Włókniarza Zelów, których zawodnicy pokonali Victorię Woźniki 4:1. Dramatyczny przebieg miał za to mecz w Łękińsku, gdzie Alfa Kleszczów prowadziła już w 67. minucie meczu z Pilicą II Przedbórz 3:0. Niestety "Alfiorze" nie zdołali utrzymać tego korzystnego wyniku, a gola wyrównującego stracili w doliczonym czasie gry. - Mimo remisu w takich okolicznościach, i straconych trzech bramek na własne życzenie, bo wydatnie pomogliśmy gościom w strzeleniu tych bramek, patrzę optymistycznie w przyszłość - przekonuje Marcin Szymak, opiekun Alfy. Miło swojego meczu nie będą wspominać też zawodnicy KS Grocholice, którzy ulegli aż 1:9 rezerwom RKS Radomsko. Należy jednak zaznaczyć, że tego dnia "dwójka" RKS była wspomagana przez kilku graczy z I zespołu, który w miniony weekend pauzował w rozgrywkach IV ligi.

IV liga, gr. łódzka (5. kolejka):
* Włókniarz Zelów - Omega Kleszczów 3:2 (2:0)
bramki dla Zelowa: Michał Pawelec (x2), Adrian Łucki; bramki dla Omegi: Marcin Kuliberda, Robert Tomesz

Włókniarz: Wnuk - Łucki, Majsak, Golański, Oborowski (46’ Kaliski), Jachymski (72’ N. Dregier), Boczkiewicz (90’ A. Krajda), Raś, Pawelec, Majda (72’ Rosiak), Maciejewski

Omega: Gałczyński – Mateusz Roczek, Pałyska, Ociepa (70’ Pieniążek), Kuliberda, Szewczyk, Szóstakiewicz (68’ P. Kowalski), Szaniec (46’ Saternus), Serafin, Tomesz, K. Kowalski

(11. Włókniarz Zelów 6 [2-0-2] 6:6; 12. Omega Kleszczów 5 [1-2-2] 10:11 [zwycięstwa-remisy-porażki], bilans bramek))

Klasa okręgowa, gr. Piotrków Tryb. (3. kolejka):
* Astoria Szczerców - Omega II Kleszczów 4:1 (2:0)
bramki dla Astorii: Dawid Miedwiediew, Krzysztof Skała, Konrad Wańdoch, bramka samobójcza; bramka dla Omegi II: bramka samobójcza

Astoria: Malicki - Landowski, Pietkiewicz, Rudzki (S. Stępnik), Marynowski, Wilkoszewski, Kamil Wańdoch (Boruń), Bogucki (Opyd), Miedwiediew (Szulc), Skała (Barasiński), Konrad Wańdoch (B. Stępnik)

Omega II: Zientarski - Piotrowski (Zatorski), Roczek (Smolarek, Barański (Sowała), Lesiakowski, Bisaga, Gasik, Kociniak (Brożyna), Konecki, Janeczek (Podsiadły), Kurzynoga (Morawski)

(4. Astoria Szczerców 6 [2-0-1] 9:5; 8. Omega II Kleszczów 4 [1-1-1] 8:6)

A klasa, gr. Sieradz II (5. kolejka):
* Hetman Rusiec - UKS Ustków 4:6 (1:2)
bramki dla Hetmana: Łukasz Mielczarek (x3), Konrad Bartoszek

Hetman: Matusiak - Cajgler, Koziara, Kozioł, Maliszak - Stępień (46’ Bartoszek), Walewacz (60’ Łudczak), Studziński (46’ Małkowski), Mielczarek - Wojciechowski, Witczański

(14. Hetman Rusiec 3 [1-0-4] 6:16)

A klasa, gr. Piotrków Tryb. II (2. kolejka):
* ESPN Zjednoczeni Gmina Bełchatów - Zapał Krzętów 5:1 (3:0)
bramki dla ESPN: Jacek Berensztajn (x2), Dominik Więcław, Mateusz Siedlecki, bramka samobójcza

ESPN Zjednoczeni: Pędziwiatr - Śliwiński, Nowak (46’ Wiewiórowski), Szewczyk - Włoch (66’ Lewicki), Jodełka (79’ Duraj) - Siedlecki (74’ Frąckowicz), Krawczyk (60’ Napieraj), Berensztajn - Więcław (70’ Piechowicz), Michalski (76’ Szybalski )

* Motor Bujniczki - Astoria II Szczerców 2:1 (2:0)

(1. ESPN Zjednoczeni Bełchatów 6 [2-0-0] 8:2; 8. Astoria II Szczerców 0 [0-0-2] 2:5)

B klasa, gr. Piotrków Tryb. II (2. kolejka):
* Alfa Kleszczów - Pilica II Przedbórz 3:3 (1:0)
bramki dla Alfy: Łukasz Dudziński (x2), Dawid Sobociński

Alfa: Sukiennik - Jędrysiak, Błasiński, Tarkowski, Zbies, Mularczyk, Porębski, Sobociński D., Rutkowski, Dudziński, Katny

Na zmiany wchodzili: Kulczyński, Stępień, Klewin R., Ciesielczyk M., Michalczyk P., Szczęsny K.

* Włókniarz II Zelów - Victoria Woźniki 4:1 (2:0)
* RKS II Radomsko - KS Grochlice Bełchatów 9:1 (4:0)
bramka dla KSG: Paweł Stępień

(5. Włókniarz II Zelów 3 [1-0-1] 5:4; 6. KS Grocholice 3 [1-0-1] 4:10; 9. Alfa Kleszczów 0 [0-1-1] 3:8)