Bełchatowianin z kolejnym medalem Mistrzostw Europy. W piątek okazja do złota

2018-08-24 08:06:07

Kolejny medal trwających Paralekkoatletycznych Mistrzostw Europy w Berlinie zdobył bełchatowian Michał Stawicki, który pełni rolę przewodnika Joanny Mazur. Duet zajął trzecie miejsce w biegu na 100 m. TUTAJ pisaliśmy o ich wicemistrzostwie.

W biegu eliminacyjnym na tym dystansie polska para była szybsza od Hiszpanów uzyskując czas 13.94 s. W finale tempo biało-czerwonych było jednak nieco wolniejsze, a niewidoma Joanna Mazur pokonała linię mety z wynikiem 14.40 s. Bieg wygrała Finka Ronja Oja (13.68 s), a tytuł wicemistrzyni Starego Kontynentu zdobyła Hiszpanka Lia Beel Quintana (13.83 s).

Polski duet czeka jeszcze w piątek bieg na 1500 m, który planowo ma się rozpocząć o godz. 17:41. Lista startowa liczy trzy nazwiska - Mazur, Maria Fiuza (Portugalia) i Oznur Alumur (Turcja). Faworytem do złota jest Polka, której rekord życiowy i najlepszy wynik tego sezonu to 4:50:30 s.

Kategoria T11, w której startuje Mazur i Stawicki, to kategoria osób niewidomych lub słabo widzących. Sportowcy biegną z zakrytymi oczami aby wyrównać szansę oraz są spięci jedną ręką ze swoim przewodnikiem.

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 834052 odwiedzin