Wyjazdowy remis z Radomiakiem. GKS nadal niepokonany

2018-08-04 20:07:53

Piłkarze PGE GKS Bełchatów zremisowali w spotkaniu 3. kolejki rozgrywek II ligi z Radomiakiem Radom 1:1. Już od 11. minuty bełchatowianie grali w przewadze jednego zawodnika, a jedynego gola w tym meczu dla "Brunatnych"  i drugiego w barwach GKS w sezonie 2018/2019 zdobył Patryk Mularczyk.

W porównaniu z ostatnim spotkaniem ligowym Artur Derbin w wyjściowej "11" na mecz w Radomiu dokonał jednej zmiany. W środku pola w miejsce Mikołaja Boćka pojawił się Marcin Ryszka. To spowodowało, że w pierwszym składzie "Brunatnych" znalazło się aż czterech młodzieżowców.

To spotkanie dla gości lepiej zacząć się nie mogło. Już w 11. minucie gry boisko opuścić musiał golkiper Radomiaka, Artur Haluch, który za bezpardonowy faul na Patryku Mularczyku otrzymał bezpośrednio czerwoną kartkę. Gdyby nie ten wślizg Mularczyk po bardzo dobrym zagraniu od Bartosiaka znalazłby się w sytuacji sam na sam z pustą bramką. Po wznowieniu gry rzut wolny wykonali bełchatowianie, ale strzał Bartosiaka pewnie wyłapał Mateusz Kochalski. Gospodarze tak naprawdę jedyną groźną okazję do zdobycia bramki mieli 24. minucie meczu. Wówczas Paweł Czajkowski za faul na 18. metrze od bramki Lenarcika otrzymał żółtą kartkę, a Maciej Filipowicz, który wykonał ten stały fragment gry, uderzył w słupek bramki GKS. Niezbyt ciekawe widowisko w Radomiu urozmaicili w 41. minucie meczu bełchatowianie. Centrę z prawego skrzydła Bartłomieja Bartosiaka wykorzystał najniższy na boisku w szeregach GKS, Patryk Mularczyk, który skierował piłkę do bramki głową. Dla Mularczyka było to drugie trafienie w barwach PGE GKS Bełchatów w tym sezonie.

W drugą połowę dość efektownie weszli gospodarze. W 50. minucie spotkania na efektowne uderzenie sprzed pola karnego zdecydował się Maciej Filipowicz, a piłka po jego uderzeniu odbiła się od poprzeczki bramki strzeżonej przez Pawła Lenarcika i wróciła do gry. Swoją okazję do zdobycia gola miał kilka minut później Mateusz Stolarczyk. Młody skrzydłowy GKS po błędnym wyrzucie piłki przez bramkarza Radomiaka za szybko zdecydował się na oddanie bardzo lekkiego strzału i tym samym nie zaskoczył on Mateusza Kochalskiego. W 61. minucie gry padł wyrównujący gol. We własnym polu karnym Damiana Szuprytowskiego sfaulował Marcin Grolik i sędzia Jacek Lis wskazał na "wapno". Bramkę z rzutu karnego zdobył Leândro, mimo że futbolówka uderzona z 11. metrów przez Brazylijczyka przeleciała po rękach Lenarcika. 68. minuta gry, to groźny strzał z dystansu Patryka Mularczyka, który sparował na aut bramkowy golkiper Radomiaka. Chwilę później znów zaatakowali gospodarze. Z około 16. metrów mocno uderzył Leândro, ale futbolówka minęła bramkę przyjezdnych. Trzy minuty później znów szansę na zdobycie gola miał brazylijski napastnik, ale sprytne uderzenie z rzutu wolnego poszybowało centymetry obok słupka. Pod koniec spotkania do ataku ruszyli przyjezdni, a z piłką w polu karnym Radomiaka znalazł się Bartosiak, ale jego próba strzału po długim rogu okazała się nieudana. Chwilę później dośrodkowanie z rzutu rożnego Bartosiaka głową próbował wykończyć Marcin Grolik, ale futbolówka poszybowała zdecydowanie nad bramką i do końca tej potyczki już nic godnego uwagi się nie wydarzyło.

Najbliższy mecz PGE GKS Bełchatów rozegra na własnym stadionie w sobotę 11 sierpnia o godz. 19. Rywalem "Brunatnych" będzie beniaminek i outsider II ligi, Skra Częstochowa. Patrząc na to, jak w ten sezon weszli częstochowianie, każdy inny wynik oprócz zwycięstwa GKS będzie dużym rozczarowaniem.

Radomiak Radom - PGE GKS Bełchatów 1:1 (0:1)

0:1 - Patryk Mularczyk 41’
1:1 - Leândro (k) 61’

Radomiak: Haluch - Klabnik, Grudniewski, Świdzikowski - Wawszczyk (46’ Bruno Luz), Makowski, Filipowicz (81’ Kaput), Szuprytowski (80’ Suchanek), Jakubik - Mikita (14’ Kochalski), Leândro

PGE GKS: Lenarcik - Grzelak, Grolik, Michalski, Szymorek - Czajkowski, Ryszka - Stolarczyk (64’ Biel), Mularczyk (68’ Setla), Thiakane - Bartosiak (88’ Tylec)

żółte kartki: Szuprytowski, Jakubik - Czajkowski, Mularczyk, Bartosiak, Ryszka
czerwona kartka: Haluch