CLJ U-18: GKS przegrywa w Kielcach. "Brunatni" kończyli mecz w "10"

2018-08-04 15:53:58

Piłkarze PGE GKS Bełchatów U-18 przegrali w 1. kolejce Centralnej Ligi Juniorów w Kielcach z tamtejszą Koroną 0:1. Zwycięskie trafienie dla gospodarzy padło w 80. minucie gry, czyli dokładnie dziewięć minut po tym jak drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Damian Wdowiak, obrońca GKS U-18.

Pojedynek w Kielcach można uznać było za bardzo wyrównany. Momentami zarysowywała się minimalna przewaga kielczan, ale dobrze zorganizowani w defensywie bełchatowianie dzielnie się bronili, tworząc sobie przy okazji dogodne sytuacje w ofensywie, których wykorzystać się nie udało.

Pierwszy problem w szeregach GKS U-18 pojawił się w 30. minucie gry, kiedy to nastąpiła wymuszona zmiana i boiko opuścił Mieszko Śpiewak, a w jego miejsce pojawił się Damian Wdowiak. To właśnie ten zawodnik w 71. minucie gry ujrzał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę, co powodowało, że ostatnie 20. minut spotkania "Brunatni" rozegrali w osłabieniu jednego zawodnika. Ten fakt skrzętnie w 80. minucie starcia wykorzystali żółto-czerwoni.

- Mimo, że Korona rok temu grała w półfinale tych rozgrywek, to nikt z nas nie wystraszył się rywala i wszyscy do samego końca walczyliśmy o zwycięstwo - mówi Jakub Kozica, zawodnik GKS U-18, który na murawie pojawił się w 74. minucie meczu zastępując Olafa Hajdasza.

Teraz bełchatowian czeka jeszcze cięższa potyczka. W weekend 11-12 sierpnia młodzi piłkarze GKS Bełchatów U-18 zmierzą się na wyjeździe z Legią Warszawa. Pierwsze spotkanie w Bełchatowie rozegrane zostanie w weekend 18-19 sierpnia, a rywalem "Brunatnych" będzie wówczas Ruch Chorzów. - Nikomu nie trzeba przypominać jaką marką w kraju jest Legia. Niemalże w każdej kategorii wiekowej ten klub walczy o Mistrza Polski. Będzie to ciężki przeciwnik, ale wiem, że nikt z nas nie odpuści i damy z siebie wszystko tak, aby ze stolicy kraju przywieźć komplet oczek - zapewnia Kozica.