Ida i Darek rekreacyjnie dźwigali ciężary we Wrocławiu

2018-08-02 11:46:42

Ida i Darek rekreacyjnie dźwigali ciężary we Wrocławiu

Dwójka bełchatowskich strongmanów - Ida Lis oraz Dariusz Błaszczyk brali udział w zawodach Wrocław Strongman Championship 2018. 18-latka w swojej rywalizacji zajęła 3. pozycję, a Błaszczyk mimo problemów zdrowotnych uplasował się na 2. lokacie.

- Wraz z moimi trenerami ten start potraktowaliśmy bardziej jako zabawę, ponieważ nie jest to moja pierwszorzędna dyscyplina, a w trakcie przygotowań do treningów trójbojowych dołożyliśmy kilka elementów strongman - mówi Ida, która na 8 zawodniczek z całej Polski była trzecia. Bełchatowianka zmagała się z takimi konkurencjami jak: przeciąganie auta na dystansie 20 metrów, martwy ciągu na AXL-u - ciężar 120 kg w 90 sekund, YOK 160 kg na dystansie 20 metrów + worek o masie 70 kg na dystansie 20 metrów, wyciskanie AXL-a 55 kg oraz bieg z walizkami 2x60 kg. Ida do drugiej lokaty straciła zaledwie półtora punktu. - Chcę podziękować moim trenerom Oldze Kirpicenko-Tyborze oraz Michałowi Tyborze, którzy oczywiście byli tego dnia ze mną oraz całej mojej rodzinie - oznajmia 18-latka.

W rywalizacji strongmanów wziął udział także Dariusz Błaszczyk, który również uznał ten start za dobrą zabawę. 34-latek sezon zakończył miesiąc temu, a przez ostatnie cztery tygodnie trenował jedynie na siłowni. Bełchatowianin w zawodach wziął udział za namową Idy Lis. - Tego dnia od samego początku czułem się fatalnie. Nie miałem nawet siły, aby przez jakąkolwiek z konkurencji się rozgrzać - tłumaczy Dariusz Błaszczyk. - Dla mnie, jak i dla Idy ten występ był oderwaniem się od codziennej rywalizacji - dodaje.

Artykuł dodał: Adam Kieruzel

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 736850 odwiedzin