PGE Skra wypożycza juniorów. Wszyscy zagrają w I lidze

2018-08-02 00:07:35

PGE Skra wypożycza juniorów. Wszyscy zagrają w I lidze

Wiktor Nowak w przyszłym sezonie reprezentował będzie barwy I-ligowego BBTS Bielsko-Biała. Nieoficjalnie ustaliliśmy również, że do spadkowicza PlusLigi wypożyczony zostanie Mikołaj Sawicki. TUTAJ i TUTAJ informowaliśmy również o wypożyczeniu do Bielska-Białej Sebastiana Adamczyka oraz Przemysława Stąśka do AGH Kraków.

Wypożyczeni zawodnicy, to aktualni Mistrzowie Polski juniorów. Teraz włodarze PGE Skry Bełchatów, aby nie marnować talentu, który drzemie w młodych siatkarzach postanowili całą czwórkę, która regularnie powoływana jest do kadry narodowej juniorów, wypożyczyć na sezon do drużyn I ligi, gdzie w większości po raz pierwszy młodzi siatkarze będą mieli styczność z seniorską siatkówką.

Wiktor Nowak, 19-letni rozgrywający ma już za sobą co prawda kilka występów w barwach PGE Skry Bełchatów na parkietach PlusLigi, a nawet w spotkaniu siatkarskiej Ligi Mistrzów. Wiktor najbliższy sezon spędzi w BBTS Bielsko-Biała, które spadło w ubiegłym sezonie z PlusLigi. - Myślę, że dzięki tym doświadczeniom odczułem po części jaka jest różnica między siatkówką juniorską, a seniorską. Wiem, że nie ma lekko dlatego będę walczył o to żeby jak najwięcej minut spędzić na boisku. Chcę po tym sezonie zabrać z Bielska jak największy bagaż doświadczenia, który z pewnością otrzymam od starszego i bardziej ogranego rozgrywającego, Jarosława Macionczyka - podkreśla Wiktor.

Nowak w Bielsku-Białej będzie występować w towarzystwie swojego kolegi z kadry narodowej juniorów i drużyny juniorskiej Skry. Mowa tutaj o środkowym Sebastianie Adamczyku. Ten zawodnik w ubiegłym roku w trakcie przedsezonowego turnieju "Giganci Siatkówki", który odbył się w Wieluniu miał okazję zaprezentować się w barwach pierwszego zespołu Skry. Pozostała dwójka wypożyczonych zawodników, to libero Przemysław Stąsiek, który kolejny sezon spędzi w AGH Kraków i tam również będzie kontynuował swoją naukę, a także Mikołaj Sawicki. W przypadku przyjmującego jego wypożyczenie do BBTS Bielsko-Biało nie zostało jeszcze oficjalnie ogłoszone, ale z naszych ustaleń wynika, że to właśnie tam trafi młody zawodnik.

fot. www.eks.skra.pl

Artykuł dodał: Adam Kieruzel

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 736810 odwiedzin