Oskar Łucki wicemistrzem Polski w słodko-gorzkiej Olimpiadzie Młodzieży

2018-07-30 23:32:55

Oskar Łucki wicemistrzem Polski w słodko-gorzkiej Olimpiadzie Młodzieży

Oskar Łucki zdobył srebrny medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, czyli mistrzostw Polski do lat 18, które rozegrano w Chorzowie. Dla ekipy BKL był to jednak słodko-gorzki występ, gdyż zawiedli sprinterzy. Swojego przedstawiciela miała również Omega Kleszczów.

Bohaterem Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego został Oskar Łucki, który startował na 110 m przez płotki. Wynik 14,60 dał awans do finału, w którym Oskar pobiegł znakomicie. Z czasem 14,37 ustanowił swój nowy rekord życiowy i zajął drugie miejsce, sięgając po srebrny medal. Lepszy okazał się tylko Kamil Dejenko z AZS AWF Gorzów.

W tym samym czasie na rozbiegu trójskoku w finale z olbrzymią dramaturgią rywalizował Adam Patrzyk, który także był o krok od medalu. - Trzeci skok zaliczył, ale odbił się nie z tej nogi, co powinien, wszedł do ścisłego finału z siódmym wynikiem, to był horror - komentuje Łukasz Mantyk, trener zawodnika.

Jak mówi szkoleniowiec w dwóch kolejnych próbach Adam "szukał rozbiegu" i wreszcie ostatni skok w konkursie, niemal idealny - równe 14 metrów i rekord życiowy. Niemal idealny, bo sporo sprzed belki. - Realnie było to 14,25 - mówi Łukasz Mantyk. To byłby medal. Do niego było blisko, bo po swoim skoku Adam wskoczył (dosłownie) na trzecie miejsce. Ale więcej nie mógł już nic zrobić. Tymczasem w swojej ostatniej próbie Julian Mikusiewicz z Namysłowa skoczył 14,09 i zepchnął Adama Patrzyka na 4. miejsce. - Można być zadowolonym, bo wynik jest świetny - podkreśla Mantyk.

To był trzeci, ostatni dzień zawodów. Dzień wcześniej Adam Patrzyk awansował do finału skoku w dal z 9. wynikiem eliminacji (6,46 m), chociaż jechał na mistrzostwa z 23. rezultatem na listach krajowych. Taki właśnie wynik dał mu ósme miejsce w zawodach. W eliminacjach 13,43 od razu dało mu awans do finału, ale w nim rozgrywał się horror. Dwie spalone próby wprowadziły nerwowość. Z nożem na gardle Adam Patrzyk awansował jednak do ścisłego finału, skacząc 13,34 m.

Prawdziwy dramat zawodników BKLK rozegrał się jednak pierwszego dnia zawodów, kiedy startowali sprinterzy. - Mistrzostwa w Chorzowie rozpoczęły się dla nas od tragedii na setce - mówi Mantyk. Najlepszy polski sprinter z poprzedniej kategorii młodzika, dwukrotny rekordzista kraju w tym na 100 m Filip Chrosta zajął dopiero 8. miejsce z czasem 11,02, a Mateusz Górny, który w ocenie trenera Mantyka był w "najlepszym gazie w życiu" upadł na bieżnię podczas biegu i nie ukończył zawodów. 30 metrów od startu dopadł go skurcz mięśnia dwugłowego.

- Pierwszy dzień kończy się beznadziejnie, dodatkowo nasza sztafeta 4x100m nie mogła pobiec, a mieliśmy najlepszy czas w Polsce - podkreśla Mantyk. - Nikt z nas nie chciał nawet patrzeć na tą sztafetę, bo chłopcy byli zapaleni do biegania, a rozegrała się bez nas - dodaje.

Drugiego dnia nie było lepiej. Filip Chrosta w przepadł w eliminacjach biegu na 200 m, zajmując 15. miejsce. - Trzeciego dnia, dzięki medalowi Oskara Łuckiego i świetnej życiówce Adama Patrzyka powstaliśmy jak Feniks z popiołów, ale te mistrzostwa miały jednak słodko-gorzki smak - ocenia Mantyk.

Cała czwórka chłopaków dopiero weszła do wieku juniora młodszego, choć akurat w przypadku Filipa Chrosty, który rządził i dzielił rok temu w młodzikach, tym razem musiał uznać wyższość kilku swoich rówieśników.

W biegu na 800 m startowała także Wiktoria Konieczna. Podopieczna trenera Dariusza Rybarczyka do finału awansowała z ósmym czasem. 2:15,80 z eliminacji to jej życiówka. W finale pobiegła niemal identycznie (o jedną setną wolniej). Dało jej to ósme miejsce w zawodach. Za w biegu na 3000 m pobiegła Paulina Kupc, reprezentująca LKS Omega Kleszczów. Wynik 10:58.06 s dał jej tzrzynastą lokatę.

Wyniki zawodników naszego regionu:

* Filip Chrosta (BKL Bełchatów)
100m - eliminacje - 11,02s; finał A - 11,02s - 8. miejsce - pełne wyniki
200m - eliminacje - 22,47s; finał B - 22,85 - 16. miejsce - pełne wyniki

* Mateusz Górny (BKL Bełchatów)
100m - eliminacje - nie ukończył - pełne wyniki

* Wiktoria Konieczna (BKL Bełchatów)
800m - eliminacje - 2:15,80 (rekord życiowy); finał A - 2:15,81 - 8. miejsce - pełne wyniki

* Oskar Łucki (BKL Bełchatów)
110m ppł. - eliminacje - 14,60s; finał A - 14,37s (rekord życiowy) - 2. miejsce, srebrny medal - pełne wyniki

* Adam Patrzyk (BKL Bełchatów)
skok w dal - eliminacje - 6,46m; finał - 6,46 - 8. miejsce - pełne wyniki
trójskok - eliminacje 13,42m; finał 14,00 (rekord życiowy) - 4. miejsce - pełne wyniki

* Paulina Kupc (LKS Omega Kleszczów)
3000 m - 10:58.06 - 13. miejsce - pełne wyniki

fot news i TOP. Aleksandra Stark Nowak / Stark_t&f

Artykuł dodał: Maciej Wiśniewski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 907847 odwiedzin