Ekipa Warach Rowery szybka na poznańskim torze

2018-07-28 23:34:35

Udany występ ekipy Warach Rowery w na Torze Poznań. W Kolarskim Czwartku rozgrywanym na poznańskim torze samochodowym wystąpili Daniel i Sławomir Warachowie oraz Marek Gawron.

- Bardzo fajny, szybki wyścig, w którym wystartowało także kilku zawodowców, z którymi była okazja się pościgać - mówi Daniel Warach, który nieco ponad miesiąc temu został mistrzem Polski w kolarstwie torowym [więcej TUTAJ].

Tym razem ścigano się też na torze, ale nie kolarskim, a samochodowo-motocyklowym. Tor Poznań to najlepsza tego typu miejscówka w kraju. Tym razem jednak gościł kolarzy, w ramach rozgrywanych tam Kolarskich Czwartków.

Na starcie wyścigu ze startu wspólnego stanęło ponad 120 zawodników, w tym trzyosobowa ekipa Warach Rowery. Piąte miejsce w kategorii M30 i zarazem open (cała czołówka to kolarze w przedziale 20-39 lat) zajął Daniel Warach, który w swojej kategorii wiekowej był najstarszy. Średnia prędkość 49-kilometrowego wyścigu była imponująca i wyniosła blisko 45,7 km/h, co dało czas peletonu 1:04:31.

Cała trójka zawodników z Bełchatowa finiszowała na kresce z peletonu. Bardzo dobre, 3. miejsce w swojej kategorii M60 zajął Sławomir Warach, tato Daniela. W kategorii M50 21. lokatę zajął Marek Gawron.

- Starsi dotrzymują mi kroku i dopingują do walki - mówi Daniel Warach. - Szykujemy się do mistrzostw Polski masters parami na czas oraz drużynowo. Zawody odbędą się odpowiednio 12 i 15 sierpnia - dodaje Daniel.