[VIDEO] Nasi zawodnicy zadowoleni ze startu w "Triathlon Energy"

2018-07-27 10:37:54

[VIDEO] Nasi zawodnicy zadowoleni ze startu w "Triathlon Energy"

Wielu bełchatowian spróbowało swoich sił w "LOTTO Triathlon Energy", który po raz trzeci rozegrano w Bełchatowie. Z sukcesów na mecie mogła cieszyć się m.in. najlepsza w swojej kategorii Iza Sobańska czy plasujący się wysoko w klasyfikacji 1/8 IM Kacper Krawczyk.

- Z dumą reprezentuje barwy Bełchatowa, lubię tutaj biegać. Starty w swoim mieście zawsze nakręcają, zwłaszcza że na trasie spotyka się wielu znajomych. W ubiegłym roku dystans 1/4, w tym roku 1/8. Jestem bardzo zadowolony, forma wypaliła na ten start. Czego chcieć więcej? - mówił po przekroczeniu linii mety Krawczyk.

- Dałem z siebie dziś wszystko. Widziałem ukradkiem znajomego, który deptał mi po piętach, więc nie mogłem odpuścić (uśmiech) Bieg w tej temperaturze był dla mnie katorgą, ale dałem radę - dodał. Z kolei start w Bełchatowie był dla Izy Sobańskiej mocnym treningiem przed ważniejszymi startami na Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Polski.

- Kibice w tym roku, podobnie jak i w poprzednim, byli fenomenalni. Jestem stąd, więc tych kibiców na trasie jest więcej niż na innych startach. Sprawia to, że te zawody są dla mnie wyjątkowe - wytłumaczyła Iza. Na trasie tej największej bełchatowskiej imprezy oglądaliśmy m.in. Waldka Stawowczyka, Daniela Waracha czy Macieja Bukowego, przedstawicieli bełchatowskiego świata sportu. Udział w imprezie był z kolei dla Marcina Szymczyka, dyrektora Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatów, dużym wyzwaniem.

- Pierwsze sto metrów w wodzie to była walka o przetrwanie. Każdy każdego kopał, przepychał. Pewnie to jest normalne, ale pływając na basenie, nigdy tego nie zaznałem. Kolejną walkę odbyłem na trasie biegowej, gdzie we znaki dała się słoneczna pogoda. Było niezmiernie ciężko, co było widać głównie po zawodnikach z dłuższych dystansów. Myślę, że jeśli ktoś się nie nawadniał dobrze po drodze, to później miał problem. Jednak udało się - przekonywał.

Szczegóły i wyniki "LOTTO Triathlon Energy Bełchatów 2018" TUTAJ.

fot. Artur Wolankiewicz / MCS Bełchatów

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 736825 odwiedzin