Mistrzowie Polski rozpoczną treningi w połowie sierpnia

2018-07-11 15:54:32

Mistrzowie Polski rozpoczną treningi w połowie sierpnia

Za nieco ponad miesiąc siatkarze mistrza Polski - PGE Skry Bełchatów - rozpoczną przygotowania do nowego sezonu. Żółto-czarni spotkają się na pierwszym treningu w hali Energia 16 sierpnia, a w planach mają m.in. sparing z VfB Friedrichshafen.

Mistrzowie Polski ze względu na odbywające się od 10 do 30 września Mistrzostwa Świata we Włoszech i Bułgarii, rozpoczną okres przygotowawczy bez udziału kadrowiczów. W początkowym etapie treningów zabraknie także fizjoterapeuty Tomasza Pieczko i statystyka Roberta Kaźmierczaka, którzy znajdują się w sztabie reprezentacji Polski.

- Nie znamy jeszcze dokładnej liczby zawodników, którzy wezmą udział w pierwszym treningu. Na początku sprawdzimy ich poziom, a później rozpoczniemy naszą pracę - wyjaśnia Roberto Piazza, szkoleniowiec PGE Skry. Za to powoli kształtuje się plan przedsezonowych gier zespołu. Potwierdzony jest już ostatni sprawdzian przed startem PlusLigi, którym będzie IX Międzynarodowy Turniej Charytatywny Wielton Giganci Siatkówki (5-7 października, Wieluń).

- W ubiegłym sezonie graliśmy w dwóch turniejach i dwóch meczach sparingowych. W tym okresie chciałbym, aby drużyna rozegrała więcej spotkań. Przygotowujemy ich plan i mam nadzieję, że wkrótce przedstawimy listę sparingów – dodaje trener, którego podopieczni w Wieluniu zmierzą się m.in. z VfB Friedrichshafen. Tydzień później (13 października) Skra zainauguruje rozgryki wyjazdowym spotkaniem z Chemikiem Bydgoszcz. Pierwszy mecz we własnej hali obrońcy tytułu rozegrają cztery dni później z MKS Będzin.

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 707399 odwiedzin