Sylwia Oleśkiewicz dziesiąta na świecie. Poprawiła rekordy życiowe

2018-07-11 10:29:08

Dziesiąte miejsce zajęła Sylwia Oleśkiewicz, sztangistka Omegi Kleszczów, na Mistrzostwach Świata U-20. Lokalna zawodniczka w Taszkiencie (Uzbekistan) uzyskany wynik może uznać za bardzo dobry, poprawiając przy tym rekordy życiowe.

Sylwia Oleśkiewicz była w Uzbekistanie jedną z sześciu reprezentantek kraju, a rywalizowała w najlżejszej kategorii (48 kg.), a swój start może uznać za udany. Podopieczna klubowego trenera Sebastiana Ołubka poprawiła w Taszkiencie "życiówki". W dwuboju uzyskała 152 kg (rwanie 68 kg, podrzut 84 kg).

Obok polskiej sztangistki w walce o medale brała udział jeszcze tylko jedna europejska zawodniczka, Turczynka Gemze Karakol. Wygrała bardzo silna Tajka Chiraphan Nanthawong 181 kg (81 kg + 100 kg), najlepsza zarówno w rwaniu jak i podrzucie. Srebro dla Brazylijki Luany Oliveiry Madeiry 172 kg (76 kg + 99 kg), a brąz zdobyła Hinduska Ihii Dalabehera 167 kg (75 kg + 92 kg).

- Sylwia skończyła z nowymi rekordami życiowymi 68 kg + 84 kg, (87 kg zaliczone 3:0 przez sędziów stolikowych, następnie spalone decyzją jury). Uplasowała się na trzecim miejscu w grupie B - opisał krótko jej trener Sebastian Ołubek cytowany przez serwis internetowy Omegi Kleszczów. Na swój start czeka druga sztangistka klubu z Kleszczowa, Magdalena Karolak. Zmagania w jej kategorii (+ 90 kg, gr. A) przewidziano na sobotę (14 lipca) od godz. 9:30 czasu polskiego.