Ligowy raport: ESPN i KSG nie osiągnęli celu. Alfa grała w kratkę

2018-07-04 22:26:38

Ligowy raport: ESPN i KSG nie osiągnęli celu. Alfa grała w kratkę

To właśnie w tych dwóch drużynach: ESPN Bełchatów i KS Grocholice Bełchatów pokładano przed tym sezonem największe nadzieje na awans do A klasy. Niestety żadnej z obu ekip nie powiodło się to zadanie. Szczególne wyrzuty sumienia mogą mieć osoby związane z klubem ESPN, który w tym roku dosłownie "otarł się" o awans.

* ESPN Bełchatów 49 / [16-1-5] 92:38
Nasz raport zaczniemy od zespołu, który spośród ekip z terenu powiatu bełchatowskiego uplasował się w tabeli B klasy najwyżej. Podopieczni Piotra Kurzawskiego rozgrywki w sezonie 2017/2018 zakończyli na 3. miejscu. Do pierwszej lokaty, która zapewniała bezpośredni awans klasę wyżej, ESPN tracił aż 15 punktów, ale tylko 3 oczka dzieliły bełchatowian od 2. pozycji premiowanej grą w barażach. Co prawda do samego końca pomiędzy ESPN, a LKS Dobryszyce trwała zacięta rywalizacja, ale ostatecznie to domowy mecz z tym rywalem przegrany przez bełchatowski zespół 2:3 (mimo prowadzenia 2:0) spowodował taką sytuację na koniec sezonu.

- Po analizie przeprowadzonej po sezonie myślę, że znalazłem przyczynę braku zrealizowania wcześniej założonego celu. W pierwszej części sezonu mimo dużej straty do Niedośpielina wyglądało to optymistycznie. Wiosną przegrywając z Polonią Gorzędów, sami sobie skomplikowaliśmy sprawę. Myśląc o awansie w klasie B, A, czy w lidze okręgowej nie możesz przegrać w sezonie tyle spotkań, co nam się to przytrafiło - wyjaśnia szkoleniowiec ESPN Bełchatów, Piotr Kurzawski.

Siłą tej drużyny była zespołowość. Począwszy od Konrada Krawczyka, przez Filipa Śliwińskiego, aż po Dominika Więcława. Wszyscy na boisku dawali z siebie maksimum możliwości, ale niestety i tak to nie pozwoliło, aby ostatecznie ESPN zachował szansę na awans do A klasy.

- Cel na kolejny sezon? Tylko i wyłącznie w grę wchodzi awans. Myślę, że kadra powinna się utrzymać, prowadzimy rozmowy z nowymi zawodnikami, ponieważ potrzebujemy wzmocnień na 2-3 pozycje, a na kolejnych dwóch trzeba zwiększyć konkurencję - wyjaśnia trener Kurzawski.* KS Grocholice Bełchatów 40 / [12-4-6] 70-49
Grocholiczanie sezon zakończyli w środku stawki na 5. lokacie. Mimo że przed sezonem i po rundzie jesiennej fani KSG liczyli na walkę o awans, tak po kilku pierwszych meczach wiosny nadzieja z meczu na mecz coraz bardziej obumierała. Jeżeli chodzi o strzelone gole, to KSG było jedną z lepszych ofensyw w klasie B, ale przy tym grocholiczanie tracili również sporo bramek. Mimo tego nie najlepszego wyniku kapitan zespołu patrzy na ten rezultat z innej perspektywy.

- Z uwagi na kiepską sytuację kadrową należy tę lokatę uznać za sukces. Niestety życie szybko zweryfikowało nasze plany na rundę wiosenną. Muszę przyznać, że ze składu wypadało nam więcej zawodników ustawionych w defensywie, a nie w ataku. W okresie przygotowań przeprowadziliśmy zaledwie dwa wartościowe treningi, a na mecze towarzyskie były problemy, aby uzbierać 11-osobowy skład - oznajmia z żalem Marceli Schabowski, kapitan KSG.

Drużyna z Grocholic w walce o awans liczyła się aż do meczu w Dobryszycach, gdzie przegrała pechowo 1:2. - Ja marzenia odłożyłbym na bok i cieszył się z tego, co było na końcu sezonu, czyli pewne miejsce w górnej części tabeli - mówi Schabowski.

* Alfa Kleszczów 22 / [6-4-12] 41-57
Kleszczowianie, mimo że zakończyli rozgrywki klasy B na 9. miejscu, są zadowoleni ze swojej postawy wiosną. - Zespół rozegrał kilka dobrych spotkań, w których pokazał duży potencjał piłkarski i duże rezerwy, które należy uwolnić w następnym sezonie - czytamy na facebookowym profilu Alfy Kleszczów.

Z pewnością ilość porażek Alfy w tym sezonie nie napawa optymizmem, ale pozostaje mieć nadzieję, że w kolejnym sezonie "Alfiorze" pokażą się z jeszcze lepszej strony. Małym pozytywem może być między innymi spora ilość bramek zdobytych przez kleszczowian względem innych rywali, którzy nawet będą w tabeli wyżej od Alfy, mają na koncie mniej trafień.

Artykuł dodał: Adam Kieruzel

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 707402 odwiedzin