GKS bezbramkowo remisuje w sparingu z pierwszoligowcem

2018-07-04 16:26:53

W Opolu przy ul. Oleskiej piłkarze PGE GKS Bełchatów bezbramkowo zremisowali w meczu towarzyskim z pierwszoligową Odrą. W ekipie gości wystąpiło 21 graczy, a w tym pięciu piłkarzy testowanych. W krótce powinna się wyjaśnić przyszłość trzech z nich, czyli: Macieja Wierzbickiego, Mateusza Szymorka i Pawła Czajkowskiego

Pierwsza połowa lepiej rozpoczęła się dla Odry, która poważnie zagrozili bramce strzeżonej przez testowanego Wierzbickiego. Ekipa z Bełchatowa z czasem zaczęła czuć się na boisku coraz lepiej. W 34. minucie gry uderzenie Emile Thiakane w boczną siatkę dobił skrzydłowy Hubert Tylec. Kilka minut przed końcem pierwszej połowy strzał Michalskiego, który w letnich sparingach jest bardzo aktywnym zawodnikiem w ofensywie wybronił bramkarz Odry.

Po przerwie doszło do wielu roszad w szeregach obu drużyn. Przez większość drugiej części gry to gospodarze poważniej zagrażali bramce rywali, ale to bełchatowianie mieli "piłkę meczową". Dawid Flaszka, który wrócił do GKS po testach sportowych w ekstraklasowym Piaście Gliwice w 87. minucie meczu stanął "oko w oko" z bramkarzem opolan, ale w tej sytuacji próba przelobowania golkipera Odry nie udała się. Piłka o centymetry minęła słupek bramki gospodarzy.

Do tej pory bilans bełchatowian w sparingach to 1-1-1. W pierwszym teście tego lata "Brunatni" wygrali we Wronkach z gliwickim Piastem 2:0, a w ostatnim pojedynku ulegli ekipie GKS Katowice 1:2. Teraz podopieczni Artura Derbina zmierzą się z III-ligową Lechią Tomaszów Mazowiecki. To spotkanie rozegrane zostanie w sobotę 7 lipca o godz. 11 na boisku nr 2 Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie. Warto przyjść i na żywo zobaczyć zawodników w akcji, ponieważ będzie to jedyny letni sparing GKS rozegrany na własnym terenie.

Odra Opole – PGE GKS Bełchatów 0:0

Odra: Szromnik (46’ Ziarko) – Szota (46’ Janasik), Baranowski (70’ Kowalski), Bodzioch, Winiarczyk (70’ Brusiło) – Brusiło (46’ Mikinicz), Moder (46’ Niziołek), Czyżycki (46’ Habusta), Bonecki (70’ Czyżycki), Wodecki (46’ Sypek, 87’ Chodorek) – Skrzypczak (70’ Moder, 87’ Smolarek)

GKS: I połowa: Wierzbicki - Sierczyński, Grolik, Michalski, Ryszka - Bociek, Rachwał - Tylec, zawodnik testowany, Emile Thiakane - Bartłomiej Bartosiak

II połowa: Lenarcik - Grzelak, Grolik (63’ Michalski), Magiera, Szymorek - Bociek, Czajkowski - Stolarczyk, Flaszka, zawodnik testowany - Berłowski

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 582328 odwiedzin