Nikolay Penchev opuszcza szeregi PGE Skry Bełchatów

2018-07-04 16:09:33

Nikolay Penchev opuszcza szeregi PGE Skry Bełchatów

Bułgarski przyjmujący odchodzi z PGE Skry Bełchatów. Żółto-czarne barwy 26-latek reprezentował przez ostatnie dwa sezony. Penchev z bełchatowskim klubem zdobył tytuł mistrza i wicemistrza kraju oraz Superpuchar Polski.

W sezonie 2016/2017, który był dla Pencheva pierwszym w barwach Skry, zawodnik był podstawowym zawodnikiem i w rozgrywkach PlusLigi zdobył 246 punktów (192 atakiem, 25 blokiem i 29 zagrywką). Na parkietach PlusLigi w ubiegłym sezonie "Niko" zdobył już tylko 103 oczka. Znany z solidnej postawy w obronie Penchev wspomina swój pierwszy wywiad dla klubowej telewizji. - Powiedziałem na początku, że chcę wygrać złoto z Bełchatowem i to się udało. Bardzo się cieszę. Niestety w ostatnim sezonie nie rozegrałem wielu spotkań, ale dałem z siebie 100%, zarówno na treningach, jak i w każdym meczu, w którym dostałem szansę. Nasz dobry wynik był zasługą całej drużyny – wyjaśnia Bułgar za sprawą oficjalnej strony klubu. Jak udało się nieoficjalnie ustalić, jeden z trzech braci Penchevów szeregi PGE Skry Bełchatów opuszcza za sprawą trenera Roberto Piazzy, z którym najwidoczniej Nikolay nie dogaduje się najlepiej.

Warto zaznaczyć, że teraz włodarze PGE Skry Bełchatów będą musieli postarać się o zakontraktowanie nowego przyjmującego. Po odejściu Pencheva na tej pozycji pozostał Milad Ebadipour i Milan Katić, który również może opuścić klub oraz dwa nowe nabytki: Piotr Orczyk i Artur Szalpuk. Na pozycji atakującego grać będzie Mariusz Wlazły, oraz Estończyk Renee Teppan. Na środku zobaczymy z pewnością w nowym sezonie Karola Kłosa, Patryka Czarnowskiego i Jakuba Kochanowskiego. Pozycja libero to Robert Milczarek wraz z Kacprem Piechockim, a za rozgrywanie odpowiedzialny będzie Grzegorz Łomacz i zakontraktowany kilka dni temu Kamil Droszyński (pisaliśmy o tym TUTAJ).

Niedawno klub poinformował także, że w trakcie IX Międzynarodowego Turnieju Charytatywnego Wielton Giganci Siatkówki, który w dniach 5-7 października 2018 odbędzie się w Wieluniu, PGE Skra Bełchatów zagra przeciwko niemieckiemu VfB Friedrichshafen, Berlin Recycling Volleys oraz drużynie Jastrzębskiego Węgla.

Artykuł dodał: Adam Kieruzel

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 707419 odwiedzin