Jest forma! Dwie wygrane pod rząd Błaszczyka w zawodach strongman

2018-06-27 20:22:50

Jest forma! Dwie wygrane pod rząd Błaszczyka w zawodach strongman

Dariusz Błaszczyk ma za sobą dwa występy w zawodach strongman. Najpierw bełchatowianin w Bytowie zwyciężył bezkonkurencyjnie, a kilka dni później obronił pierwszą lokatę w rywalizacji o Puchar Burmistrza Obszy.

Błaszczyk w Bytowie rywalizował w takich konkurencjach: yok 360kg na dystansie ok. 30 metrów, nosidło 320kg na dystansie ok. 30 metrów, przeciąganie tira, opona o masie 360kg na 6 obrotów, zegar o masie 360kg, martwy ciąg na aucie oraz waga płaczu przodem. - Pierwszy, jak i drugi występ potraktowałem bardzo poważnie. Tak naprawdę w Bytowie pojawiłem się za kolegę, który nie mógł pojechać na te zawody. Przed startem nikt nie traktował mnie poważnie. Ważyłem około 107kg, a reszta zawodników ze stawki wahała się w granicach 120-160kg - tłumaczy zadowolony Dariusz Błaszczyk. Na siedem konkurencji 34-latek zwyciężył aż pięć. - Można powiedzieć, że tego dnia nie miałem sobie równych. Po zawodach nazwano mnie "czarnym koniem" tych zmagań - wyjaśnia.

Drugi start bełchatowskiego strongmana to rywalizacja o Puchar Burmistrza Obszy. W tych zawodach Dariusz bronił pierwszej pozycji, którą udało mu się zdobyć przed rokiem. - W tych zmaganiach również podszedłem do rywalizacji bardzo poważnie. Nigdy nie wiem, co się przydarzy w trakcie trwania zawodów i z kim przyjdzie mi walczyć. Co rok pojawiają się inne konkurencje, a wiem, że gdybym któreś zawody potraktowałem w formie treningu, mógłbym po prostu przegrać, a to nie o to tutaj chodzi - tłumaczy Błaszczyk.

fot. archiwum prywatne Dariusza Błaszczyka

Artykuł dodał: Adam Kieruzel

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 707421 odwiedzin