Jubileuszowy Bieg Rekreacyjny z rekordową frekwencją

2018-06-26 17:02:35

Ponad 350 uczestników stanęło na starcie jubileuszowego, X Biegu Rekreacyjnego i Marszu Nordic Walking. - Zainteresowanie wydarzeniem przeszło nasze najśmielsze oczekiwania - przekonują w Klubie Biegacza "Spartakus" Bełchatów. Bieg na 5 km wygrał Kacper Krawczyk, zaś "dycha" to triumf Dominika Klimka.

- Liczba uczestników to najlepszy dowód na to, iż świadomość pozytywnego wpływu aktywności fizycznej na zdrowie stale rośnie, a przez to zwiększa się zapotrzebowanie społeczeństwa na tego typu imprezy sportowe o charakterze pikniku rodzinnego - cieszą się "Spartakusi" w specjalnym komunikacie. Uczestnikom nie przeszkodził nawet padający mocno deszcz, który zastał ich na trasie biegowej.

Podium biegu na 5 km tego dnia stanowili Kacper Krawczyk (19:15 s), Tadeusz Klimek (19:58 s) i Igor Lewandowski (20:12 s). Wśród pań najszybsza była Ewelina Kempa (23:02 s) przed Anną Chwiałkowską (24:11 s) i Sylwią Walczak (24:12 s). Dystans dwukrotnie dłuższy to sukces Dominika Klimka (37:54 s), Piotra Kułaka (38:29 s) i Tomasza Soncińskiego (38:48 s). Kategorię kobiet wygrała Paulina Stańczyk (47:10 s), druga była Anna Buresz (47:32 s), a trzecia Katarzyna Jeziorna (47:51 s).

Imprezie towarzyszył także biegi dzieci, marsz Nordic Walking oraz licytacje charytatywne na poczet pomocy dla Julii Spalińskiej.

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 638173 odwiedzin