W środę ruszają zapisy na Red Bull 111 Megawatt

2018-06-25 15:58:11

W środę ruszają zapisy na Red Bull 111 Megawatt

Piąte edycja Red Bull 111 Megawatt zbliża się wielkimi krokami. Na starcie w Kopalni Bełchatów znów staną najlepsi mistrzowie enduro i chcący im dorównać amatorzy. Dla tych drugich pierwsza próba już w środę, kiedy ruszają zapisy. Czasu jest mało, bo 1000 miejsc rozejdzie się jak świeże bułeczki.

W poprzednich latach wystarczyło kilkanaście minut, by internetowe zapisy przyjęły maksymalną liczbę chętnych. Rok temu pierwszy etap rejestracji trwał 12 minut! Pierwszy etap rejestracji do piątej edycji Red Bull 111 Megawatt rusza już w środę, 27 czerwca o godz. 18. Formularz rejestracyjny wraz z regulaminem pojawi się na stronie redbull.pl/111megawatt. Opłata startowa wynosi 450 zł. Ci, którzy nie zdążą zapisać się pierwszego dnia będą mieli jeszcze swoją szansę. Drugi termin rejestracji chętnych przewidziano na 11 lipca. W sumie na liście startowej, tak jak przed rokiem, przewidziano 1000 miejsc.

RED BULL 111 MEGAWATT - ZOBACZCIE JAK BYŁO PRZED ROKIEM

Fani enduro do Kopalni Bełchatów zjadą 8 i 9 września. Będzie to już piąta edycja Red Bull 111 Megawatt. Jak co roku organizatorzy zapewniają, że trasa będzie inna, bo krajobraz tej części kopalni ciągle się zmienia.  I tym razem uczestnicy wyścigu finałowego będą eksplorować kolejne ciekawe fragmenty wyrobiska. Co warte podkreślenia już teraz - trasa projektowana jest w taki sposób, żeby kibice mogli naprawdę z bliska zobaczyć spektakularne elementy – enduro cross, kilka ekstremalnych podjazdów, rozległą część motocrossową oraz oczywiście moment startu.Tradycyjnie pierwszego dnia, 8 września odbędą się eliminacje na trasach: cross oraz enduro-cross. O awansie do wielkiego finału będzie decydować suma lepszych czasów z każdej z tras. Ponownie dla tych, którzy mieli nieco mniej szczęścia w kwalifikacjach, zorganizowany zostanie finał B. Biorąc pod uwagę pozytywny odbiór dodatkowego wyścigu, planowane jest zwiększenie ilości riderów, którzy będą mogli się w nim zmierzyć. Wielki wyścig finałowy odbędzie się dzień później.

RED BULL 111 MEGAWATT 2017 - ZOBACZ ZDIĘCIA

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczestników, zwiększony zostanie także teren do jazd testowych. Dodatkowo będzie możliwość obozowania w dwóch częściach padoku – tradycyjnym oraz przeznaczonym dla rodzin z dziećmi.

Zawody w Gminie Kleszczów będą piątym przystankiem World Enduro Super Series. W skład cyklu wchodzą najważniejsze imprezy enduro na świecie m.in. słynne Erzbergrodeo czy Red Bull Romaniacs. Każda z lokalizacji stawia jednak na inny rodzaj jazdy. W ramach cyklu punktują przede wszystkim najbardziej wszechstronni zawodnicy.

702.jpg

Polscy fani tego sportu będą ponownie mogli zobaczyć Tadeusza Błażusiaka, którego numerem 111 sygnowana jest impreza. "Taddy" wygrał pierwszą edycję Megawatt, a potem odwiesił kask i zakończył karierę. Rok temu był twarzą imprezy. Ale długo bez motocyklu nie wytrzymał i powrócił ze sportowej emerytury. Po Błażusiaku trzy kolejne edycje Red Bull 111 Megawatt wygrał Brytyjczyk Jonny Walker.Artykuł dodał: Maciej Wiśniewski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 707399 odwiedzin