Klaudia Ołubek Akademicką Wicemistrzynią Polski

2018-06-25 14:31:17

Klaudia Ołubek Akademicką Wicemistrzynią Polski

Sztangistka Omegi Kleszczów Klaudia Ołubek zajęła 2. miejsce w Akademickich Mistrzostwach Polski w podnoszeniu ciężarów w Częstochowie. Studentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi startowała w kat. wagowej do 48kg.

- Byłam jedną z najmłodszych zawodniczek tych zawodów, a dla mnie był to pierwszy start na AMP. Mam za sobą tyle startów, że nie powinnam się stresować, ale zawsze pojawia się taka mobilizująca trema - mówi sztangistka Omegi Kleszczów, która srebrny medal wywalczyła wynikiem 116kg w dwuboju. Jej wyniki to 50kg w rwaniu i 66kg w podrzucie. O dziewięć kilogramów lepsza okazała się Justyna Zawada z KU AZS AJD Częstochowa. - Może nie były to moje najlepsze wyniki, ale nie mam powodów do zmartwień. Ostatni rok był dla mnie trochę inny, jeśli chodzi o treningi. Zaczęłam studiować, wyjechałam do innego miasta, miałam mniej czasu na treningi i inaczej trenuje się pod okiem trenera, a inaczej samemu - dodaje 20-latka.

- Wiem, że dałam z siebie sto procent, zaliczyłam wszystkich sześć podejść, a to był główny cel, aby zrobić jak najlepszy wynik. Do końca nie wiedziałam nawet, czy będę na podium, a więc jestem bardzo zadowolona - podkreśla Klaudia Ołubek.

fot. archiwum prywatne Klaudii Ołubek

Artykuł dodał: Adam Kieruzel

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 907786 odwiedzin