GKS wygrywa w pierwszym sparingu. Pokonał drużynę z Ekstraklasy

2018-06-23 18:53:28

W pierwszym letnim meczu kontrolnym drużyna PGE GKS Bełchatów wygrała we Wronkach z Piastem Gliwice 2:0 (1:0). W konfrontacji przeciwko zespołowi Lotto Ekstraklasy wystąpiło siedmiu testowanych zawodników, z czego jeden wpisał się na listę strzelców.

Początek sparingu w Wielkopolsce należał do Piasta, który stwarzał większe zagrożenie pod naszą bramką, ale żaden z rywali nie zdołał pokonać Pawła Lenarcika. W 15. minucie za to przed szansą na gola stanął Damian Michalski, ale uderzył nad poprzeczką. Nasz młodzieżowiec poprawił jednak celownik tuż przed przerwą, kiedy po centrze Bartłomieja Bartosiaka z rzutu rożnego wbił głową futbolówkę do bramki gliwiczan.

Po zmianie stron w obu zespołach doszło do wielu roszad, ale przebieg spotkania był podobny. Swoje sytuacje mieli ekstraklasowcy (m.in. testowany w Piaście Dawid Flaszka), ale gola zdobyli bełchatowianie, kiedy to po centrze z lewej strony Kamila Szubertowskiego piłkę głową do siatki skierował obserwowany przez trenera Artura Derbina napastnik Hubert Laskowski.

Poza wspomnianym Laskowskim w ekipie "Brunatnych" testowani dziś byli Aleksander Kłosek, Mateusz Szymorek, Kamil Łokieć, Paweł Czajkowski, Szymon Hajduk i Jakub Atosik. Nie zagrał tego dnia nowopozyskany Hubert Tylec, który do zespołu dołączy 2 lipca oraz z drobnych przyczyn zdrowotnych Marcin Grolik i Filip Kendzia.

Następny test drużynę GKS Bełchatów czeka w sobotę 30 czerwca w Katowicach z pierwszoligowym GKS. Dalej w planach test z Odrą Opole, Lechią Tomaszów Maz. i ŁKS Łódź.

Piast Gliwice - PGE GKS Bełchatów 0:2 (0:1)
0:1 - Michalski 44’
0:2 - Laskowski 61’

GKS Bełchatów: Lenarcik (46’ Kłosek) - Sierczyński (46’ Grzelak), Michalski (69’ Sierczyński), Magiera (66’ Ryszka), Ryszka (46’ Szymorek) - Łokieć (46’ Szubertowski), Bociek (46’ Rachwał), Czajkowski (66’ Bociek), Thiakane (46’ Hajduk) - Bartosiak (46’ Laskowski) - Antosik (69’ Łokieć, 88’ Bartosiak)

Artykuł dodał: Informacja prasowa GKS Bełchatów

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 514226 odwiedzin