Daniel Warach mistrzem Polski masters na torze

2018-06-16 02:09:49

Daniel Warach mistrzem Polski masters na torze

Daniel Warach został mistrzem Polski masters w kolarstwie torowym. Bełchatowianin wygrał wyścig punktowy. Do złota i biało-czerwonej koszulki dołożył jeszcze brąz w konkurencji kolarskiego scratchu.

- To mega prezent na czterdziestkę - śmieje się Daniel Warach, mistrz Polski mastersów w kolarstwie torowym. Po złoto sięgnął podczas mistrzostw kraju, które rozegrano na torze kolarskim w Łodzi. 40. urodziny bełchatowianin świętował będzie w przyszłym roku, dlatego ten sezon startów jest jego ostatnim w kategorii M30, czyli trzydziestolatków.

693.jpg

Właśnie w tej kategorii, zwykle najsilniejsze, jako najstarszy ze stawki Daniel Warach sięgnął po dwa medale. Złoto i biało-czerwoną koszulkę z orłem, w której będzie mógł jeździć w zawodach cały rok sięgnął w wyścigu punktowym.

- Po samotnym odjeździe na 20. okrążeniu dojechał do mnie Marcin Rosłaniec i razem do końca punktowaliśmy, a po zdublowaniu grupy zakończyliśmy wyścig ze średnią 49 km/h - podkreśla Daniel Warach. - Spełniło się moje marzenie z młodości. Wtedy, kiedy startowałem jako zawodnik udało mi się w mistrzostwach Polski najwyżej być na 5. miejscu. Jako masters mam mistrza Polski - dodaje.- Byłem w kadrze, ale nigdy w ścisłej. Ale teraz, przygotowując się do tych mistrzostw schudłem 10 kg - podkreśla.


Daniel Warach ścigał się od 9 do 23 roku życia. Jeździł w LKS Stomil pod wodzą Kazimierza Jasińskiego, z którym odszedł do Omegi Kleszczów. Potem był tramwajarz Łódź i zawodowa grupa Miko Max. A potem 12-letnia przerwa. Wrócił do treningów, by urozmaicić monotonię pracy we własnym sklepie rowerowym.

- Okazuje się, że z zabawy wyszło mistrzostwo Polski masters, trenując cztery razy w tygodniu z kolegami - mówi Daniel Warach, który pod szyldem swojego sklepu stworzył team Warach Rowery, który bierze udział w różnego rodzaju wyścigach dla mastersów. - Dziękuję chłopakom, bo bez nich bym nie wygrał. To oni mnie mobilizowali do treningów - podkreśla.

Trenują po okolicy. Na tor bełchatowianin jeździ do Pruszkowa, raz w tygodniu. - Z zabawy zrobiły się poważne treningi, rodzina trochę na tym cierpi - podkreśla Daniel.

Bełchatowianin w Łodzi zdobył także brązowy medal. W wyścigu scratch, z finiszem "na kreskę". Do tego był szósty w wyścigu eliminacyjnym.

Za trzy tygodnie Daniel Warach wybiera się na mistrzostwa Polski masters w wyścigu ze startu wspólnego. Liczy na dobry wynik, bo w kilku tegorocznych wyścigach notował miejsca w czołówce, a w Kole był pierwszy.

694.jpg

* WYNIKI - WYŚCIG PUNKTOWY
* WYNIKI - SCRATCH
* WYNIKI - WYŚCIG ELIMINACYJNY

 

 

 

Artykuł dodał: Maciej Wiśniewski

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 907838 odwiedzin