GKS z licencją na nowy sezon! Na starcie jednak minusowe punkty

2018-06-13 17:46:20

GKS z licencją na nowy sezon! Na starcie jednak minusowe punkty

GKS "Bełchatów" S.A. z powodzeniem odwołał się od decyzji Komisji ds. Licencji Klubowych, która nie przyznała klubowi licencji na grę w 2 lidze. - Wiele pracy nas kosztowało by do tego doprowadzić - nie ukrywa Wiktor Rydz, prezes klubu. Przedstawiciele "Brunatnych" mieli też kilkukrotnie usłyszeć, że licencji nie powinni otrzymać.

TUTAJ i TUTAJ pisaliśmy o decyzji Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN. Bełchatowianie się od niej odwołali, a na środowym posiedzeniu Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych PZPN, prezes Rydz miał w merytoryczny sposób odnieść się do kryteriów, jakie stanęły na drodze do pierwotnego uzyskania licencji oraz przedstawił działania, jakie zostały przedsięwzięte przed poniedziałkowym złożeniem odwołania.

- Nie ukrywam, że doprowadzenie do końcowego sukcesu w postaci otrzymania licencji, kosztowało nas wiele pracy. Na środowym spotkaniu musieliśmy m.in. dokładnie opisać sytuację z Daniilsem Turkovsem. Komisję interesował np. powód rozstania się z nim, jak broniliśmy się w sądzie FIFA, jakie kroki podjęliśmy po zapadnięciu wyroku itd. Poinformowaliśmy także o kilkukrotnych próbach ugody, próbach rozłożenia tej kwoty na raty. Wykazaliśmy, że trudności z uregulowaniem tych należności nie były naszą złą wolą, tylko problemem finansowym - wyjaśnia prezes GKS Bełchatów. Przypomnijmy, że mowa jest o kwocie ok. 100 tys. zł.

Klub przedstawił też korespondencję z pełnomocnikiem zawodnika oraz z samym zawodnikiem, z którym ostatnio nawiązał bezpośredni kontakt. Jednak naruszenie dyscypliny Procesu Licencyjnego mogło zakończyć się finalnie brakiem licencji dla klubu, o czym przedstawiciele PGE GKS byli kilkukrotnie informowani w trakcie posiedzenia. - Podjęliśmy działania zmierzające do jak najszybszej spłaty zawodnika oraz przedstawiliśmy Komisji konkretne dwa dowody, że jesteśmy w stanie to zrealizować. Jeżeli nie uda się zrealizować jednego z nich, w zanadrzu pozostanie drugi. Komisja dała nam wiarę - tłumaczy Rydz.

Licencja na uczestnictwo w rozgrywkach 2 ligi sezonu 2018/19 została przyznana, ale z nadzorem infrastrukturalnym i finansowym, a do tego obarczona jest jednocześnie sankcjami. Mianowicie klub rozpocznie sezon z karą odjęcia 2 punktów, przy czym kara w postaci pozbawienia kolejnych 8 punktów pozostaje w zawieszeniu do 31 sierpnia 2018 roku. Zostanie ona odwieszona w momencie, gdy klub nie dokona spłacenia całości zobowiązania względem Turkovsa wynikającego z wyroku FIFA.

- W ramach nadzoru infrastrukturalnego Komisja zobowiązała klub do realizacji zadaszonego stanowiska dla noszowych oraz punktów depozytowych w terminie do rozpoczęcia sezonu rozgrywkowego 2018/19. Nadzór finansowy nałożono w związku z koniecznością monitorowania bieżącej sytuacji finansowej klubu oraz spłaty zobowiązania wobec ww. zawodnika - informuje Michał Antczak, rzecznik prasowy klubu. Pierwszy zespół PGE GKS powróci do zajęć 19 czerwca, a cztery dni później ma w planach pierwszy przedsezonowy sparing. Rywalem drugoligowca będzie klub Ekstraklasy, Piast Gliwice.

Artykuł dodał: Kamil Haładaj

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 782796 odwiedzin