Młodzi adepci piłki nożnej rywalizowali w Soccer Cup 2018

2018-06-12 20:37:33

Młodzi adepci piłki nożnej rywalizowali w Soccer Cup 2018

Akademia Piłkarska Soccer Bełchatów była organizatorem, turnieju Soccer Cup 2018. Rywalizacja stała na dobrym poziomie, a w zmaganiach młodych adeptów piłki nożnej z rocznika 2007 i młodszych udział wzięły cztery kluby.

AP Soccer Bełchatów, GKS Bełchatów, Omega Kleszczów i Astoria Szczerców. Każdy z tych klubów w turnieju Soccer Cup 2018, wystawił dwie drużyny, które rywalizowały w każdej z dwóch grup.

W grupie A najlepsi okazali się zawodnicy GKS Bełchatów, którzy wygrali 3:1 z Astorią Szczerców oraz 4:2 z Omegą Kleszczów. Drugą pozycję zajęła drużyna AP Soccer Bełchatów, która pokonała 3:2 GKS Bełchatów i zremisowała 1:1 z Astorią oraz 2:2 z Omegą. Na trzeciej lokacie znalazła się drużyna ze Szczercowa, która pokonała Omegę 3:1 oraz zremisowała z AP Soccer i przegrała z GKS. Tabelę z jednym oczkiem na koncie zamknęli kleszczowianie.

W grupie B mieliśmy mały festiwal bramek. Zwyciężyła AP Soccer Bełchatów, która wygrała wszystkie trzy spotkania (m.in.: 8:3 z Astorią). Druga była Omega, która przegrała z AP i zwyciężyła 4:1 z GKS Bełchatów oraz 7:1 z Astorią Szczerców. Na trzeciej pozycji był GKS Bełchatów, a ostatnia uplasowała się bez jakiegokolwiek punktu na koncie Astoria.

- Bardzo dobry występ zawodników AP Soccer to kolejny sprawdzian, w którym nasi podopieczni potwierdzili, że systematyczny trening podniósł ich umiejętności. Dzięki tym zmaganiom otrzymaliśmy szereg informacji, nad czym jeszcze trzeba popracować z grupą z rocznika 2007-2008. Myślę, że rywalizacja z drużynami z terenu powiatu bełchatowskiego pozwoli w przyszłości, aby zawodnicy z tych roczników zaistnieli w seniorskiej piłce w klubie GKS Bełchatów – mówi Jacek Popek, trener AP Soccer Bełchatów.



Młodzi zawodnicy za zajęcie odpowiednich miejsc otrzymali pamiątkowe medale, a najlepsi piłkarze z poszczególnych drużyn zostali wyróżnieni. Dodatkową atrakcją był pokazowy mecz Oldboy GKS Bełchatów z drużyną Powiatowego Centrum Sportu w Bełchatowie. Mali gracze mogli na własne oczy zobaczyć w akcji byłych piłkarzy GKS Bełchatów: Edwarda Cecota, Jacka Berensztajna, Radosława Drogosza, czy Tomasza Augustyniaka. – Pod względem organizacyjnym turniej udał nam się bez zarzutu, ale bez wsparcia naszych partnerów nie byłoby to możliwe. Dziękujemy za pomoc i zapewniamy, że po wakacjach zostaną rozegrane kolejne turnieje, z cyklu Soccer Cup 2018, w innych kategoriach wiekowych – zapewnia Popek.

Grupa A:

AP Soccer Bełchatów - Omega Kleszczów 2:2
GKS Bełchatów - Astoria Szczerców 3:1
AP Soccer Bełchatów - Astoria Szczerców 1:1
GKS Bełchatów - Omega Kleszczów 4:2
Omega Kleszczów - Astoria Szczerców 1:3
AP Soccer Bełchatów - GKS Bełchatów 3:2

1. GKS Bełchatów                6 pkt (9-6)
2. AP Soccer Bełchatów        5 pkt (6-5)
3. Astoria Szczerców            4 pkt (5-5)
4. Omega Kleszczów            1 pkt (5-9

Grupa B:

AP Soccer Bełchatów - Omega Kleszczów 3:1
GKS Bełchatów - Astoria Szczerców 7:0
AP Soccer Bełchatów - Astoria Szczerców 8:3
GKS Bełchatów - Omega Kleszczów 1:4
Omega Kleszczów - Astoria Szczerców 7:1
AP Soccer Bełchatów - GKS Bełchatów 2:1

1. AP Soccer Bełchatów       9 pkt (13-5)
2. Omega Kleszczów           6 pkt (12-5)
3. GKS Bełchatów               3 pkt (9-6)
4. Astoria Szczerców           0 pkt (4-22)

fot. AP Soccer Bełchatów / Facebook

Artykuł dodał: Adam Kieruzel

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 782803 odwiedzin