GKS ponownie zagrał w Białymstoku. Tym razem rocznik 2010

2018-06-12 17:17:16

GKS ponownie zagrał w Białymstoku. Tym razem rocznik 2010

Młodzi piłkarze GKS Bełchatów wzięli udział w turnieju "Białystok Trophy", którego największą atrakcją była możliwość gry na obiekcie wicemistrza Polski Jagiellonii Białystok. - Turniej był dla mnie weryfikacją dwóch lat pracy z chłopcami z rocznika 2010 - tłumaczy Bartłomiej Kondracki, opiekun grupy.

W turnieju wzięły udział 24 zespoły, które zostały podzielone na cztery grupy. Bełchatowianie trafili do grupy C, gdzie rywalizowali z Champions Białystok, APN Hattrick Szary, Jagiellonią Białystok, Talent Warszawa oraz Olimpią Zambrów. Ten etap zawodów zakończyli z dwoma zwycięstwami, remisem i dwiema porażkami (obie po 1:2).

Po fazie grupowej rozgrywanej na sztucznej murawie, drużyny w zależności od zajętego tam miejsca trafiały do Ligi Mistrzów, Ligi Europy, Ekstraklasy bądź Pucharu Polski. Faza finałowa rozgrywana była na tym samym boisku, na którym rywali przyjmuje "Jaga". "Brunatni" trafili do Ekstraklasy razem z AP Leśna, Pogoń Łapy, APN Hattrick Czarny, Brylant Podlaski i AP Sukces. Tutaj GKS wygrał 1:0, trzykrotnie zremisował 1:1 i przegrał 0:1.

- Mimo tego, że bierzemy czynny udział w rozgrywkach ligowych, turniejowych czy towarzyskich, to turniej "Białystok Trophy" był dla nas okazją do zdobycia cennych doświadczeń, które zaowocują w rozwoju naszych zawodników. Sportowo nie mamy się czego wstydzić, turniej był bardzo wyrównany i nikt nie odstawał. Miejsce i wynik nie był najważniejszy dla nas jako sztabu trenerskiego, lecz chłopcy walczyli o awans do "Ligi Mistrzów", co mnie jako trenera cieszy, że stawiają sobie zawsze za cel wygraną - wyjaśnia Kondracki.

- Bardzo pozytywnym aspektem jest fakt, że utworzyliśmy wśród chłopców świadomość walki o miejsce w składzie, dzięki temu na treningach widoczna jest rywalizacja o miejsca w kadrze na turnieje, takie jak chociażby ten ostatni. Chłopcy wiedzą po co przychodzą na treningi i dają z siebie wszystko, a nam trenerom przysparzają zdrowy ból głowy przy wyborach tych najlepszych. Globalnie miejsce zajęte w turnieju nic nie znaczy, dla nas największą wartością dodaną wyciągniętą z tych rozgrywek był sam wyjazd oraz możliwość rozegrania meczów z bardzo dobrymi zespołami, a gdy dodamy fakt wystąpienia na murawie Stadionu Miejskiego to z turnieju mamy same plusy, a chłopcy niezapomnianą przygodę - kończy opiekun rocznika 2010 górniczego klubu.

Co ciekawe, poza Bełchatowem przedstawiciele GKS spędzili aż 22 godziny! Kadrę GKS na tym wyjeździe tworzyli Jan Kurzawski, Alan Wódka, Antoni Kupiec, Filip Murzyła, Szymon Piekarski, Filip Motyl, Aleksander Rożentalski, Konstanty Kaźmierczak i Miłosz Salon. Duet trenerski stanowili Bartłomiej Kondracki oraz Krzysztof Michalak. Kierownikami rocznika są Mariusz Murzyła i Piotr Rożentalski.

Artykuł dodał: Kamil Haładaj

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 782802 odwiedzin