W okręgówce i klasie A nikt nie może być pewien co dalej

2018-06-07 23:53:58

W okręgówce i klasie A nikt nie może być pewien co dalej

Astoria Szczerców, jak i jej rezerwy w dalszym ciągu nie są pewne tego, na jakim poziomie rozgrywkowym przyjdzie im występować w przyszłym sezonie. Przed ostatnią kolejką w piotrkowskiej okręgówce pojawia się więcej pytań niż odpowiedzi. Szczercowianom pozostaje jednak zdobyć trzy punkty i liczyć, że rezerwy Omegi Kleszczów powstrzymają ich głównego rywala w wyścigu o fotel wicelidera i o miejsce w barażach o IV ligę.

O jak najlepszą pozycję w IV lidze spośród drużyn powiatu bełchatowskiego powalczą Włókniarz Zelów i Omega Kleszczów. Na razie ci pierwsi są w tabeli na 6. miejscu z dorobkiem 53 punktów. Pozycję niżej plasują się kleszczowianie z dwoma oczkami straty. Patrząc na tabelę, bliżej tego celu jest Włókniarz, ale w ostatniej kolejce Omega otrzyma walkower za mecz ze Zjednoczonymi Gmina Bełchatów. Decydujące może się w takim układzie okazać spotkanie w najbliższy weekend, które Omega rozegra u siebie z czwartą w tabeli drużyną LKS Kwiatkowice. Podopieczni Marcina Zimocha będą chcieli zamazać plamę po porażce 0:3 w Skierniewicach, która przerwała ich dobrą serię trzech spotkań z rzędu bez straty punktów. Słabiej spisujący się w ostatnim czasie zelowianie pożegnają się z kolei ze swoją publiką, mierząc się z Wartą Działoszyn. Rezerwy PGE GKS Bełchatów, które nie mają już żadnych szans na utrzymanie, zagrają na wyjeździe z Zawiszą Pajęczno, która od kilku kolejek jest już pewna spadku z IV ligi.Ciekawe rzeczy dziać się będą w klasie okręgowej, gdzie Astoria Szczerców na finiszu sezonu zagra na wyjeździe z trzecim od końca w lidze Szczerbcem Wolbórz, a z kolei rezerwy kleszczowskiej Omegi zmierzą się na swoim terenie z Polonią Piotrków Trybunalski. Sytuacja jest o tyle ciekawa, że Astoria rywalizuje z Polonią o drugie miejsce w klasie premiowane grą w barażach, a smaczku dodaje fakt, że kleszczowianie zdobywając w meczu z piotrkowianami minimum jeden punkt, zapewniają sobie utrzymanie w piotrkowskiej okręgówce. W związku z tym, że rozgrywki klasy A padły łupem rezerw Astorii w tej sytuacji jest kilka rozwiązań, które prezentujemy poniżej:

1) Jeżeli sytuacja po ostatniej kolejce piotrkowskiej okręgówki nie ulegnie zmianie i Polonia Piotrków Trybunalski utrzyma pozycję wicelidera, a Astoria będzie trzecia, to ci pierwsi zagają w barażach o IV ligę, a z kolei z klasy A awansuje drużyna, która zajęła 2. pozycję, czyli LUKS Gomunice, a w barażach powinien zagrać trzeci LKS Czarnocin. Przepisy jednak jasno nakazują, że w barażach o grę w okręgówce mogą grać tylko i wyłącznie wicemistrzowie klasy A.

2) Jeżeli Astoria Szczerców przegoni w ostatniej kolejce Polonię Piotrków Trybunalski i zwycięży w barażach, wówczas szczercowski klub będzie miał podwójny powód do radości, bo rezerwy Astorii awansują do okręgówki.

3) Trzeci wariant jest jednak najbardziej zagmatwany, ale bardzo ciekawy. Zakładamy, że Astoria zajmie drugie miejsce w piotrkowskiej okręgówce, a rozgrywki skierniewickiej okręgówki kończą się w połowie czerwca. Do tego czasu trzeba więc czekać na ostateczną decyzję mistrza tamtych rozgrywek, czy będzie on chciał grać w IV lidze, czy jednak zrezygnuje. Klub ma prawo podjąć taką decyzję nawet po zakończeniu rozgrywek, na czym cierpią pozostali, którzy muszą oczekiwać na to, w której lidze przyjdzie im grać w przyszłym sezonie.

Aby jednak spełnił się pierwszy wariant, drużyna Astorii nie może wygrać swojego spotkania bez względu na rezultat meczu Omega - Polonia. Aby jednak wszystko poszło po myśli szczercowian, muszą oni zdobyć trzy punkty i liczyć na to, że Omega urwie co najmniej jedno oczko swojemu rywalowi. - Zarówno my, jak i Polonia gramy jeszcze o coś. Scenariuszy przed tą kolejką jest sporo. Lgota i Gorzkowice grają u siebie, a więc my nie możemy tego spotkania przegrać. Jeżeli uda nam się osiągnąć nasz cel, jakim jest utrzymanie, to jednocześnie otworzymy szansę na grę w barażach Astorii Szczerców. My jednak patrzymy tylko i wyłącznie na siebie - zaznacza grający trener Omegi II Kleszczów, Witold Sowała.

W sieradzkiej grupie drugiej klasy A swój przedostatni mecz w lidze rozegra Hetman Rusiec, który zmierzy się z drużyną Pisia Zygry. Ekipa z Ruśca ma nadal szansę, aby zakończyć sezon na wysokim, 5. miejscu w lidze. Na dwie kolejki przed końcem Hetman do GKS Goszczanów traci dwa punkty.

IV liga, gr. łódzka (33. kolejka):
* Omega Kleszczów - LKS Kwiatkowice (piątek)
Kleszczów, ul. Sportowa 3, godz. 18
* Włókniarz Zelów - Warta Działoszyn (sobota)
Zelów, ul. Piotrkowska 55/57, godz. 17
* Zawisza Pajęczno - PGE GKS II Bełchatów (sobota)
godz. 17

Klasa okręgowa, gr. Piotrków Tryb. (26. kolejka):
* Omega II Kleszczów - Polonia Piotrków Trybunalski (sobota)
Kleszczów, ul. Sportowa 3, godz. 17
* Szczerbiec Wolbórz - Astoria Szczerców (sobota)
godz. 17

Klasa A, gr. Sieradz II (29. kolejka):
* Pisia Zygry - Hetman Rusiec (niedziela)
godz. 17

Artykuł dodał: Adam Kieruzel

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 780347 odwiedzin