Murawa Stadionu Miejskiego wzorem dla innych

2018-06-07 10:26:58

Murawa Stadionu Miejskiego wzorem dla innych

Murawa Stadionu Miejskiego w Bełchatowie po raz kolejny została wyróżniona w ocenie stanu boisk Polskiego Związku Piłkarzy. Obiekt administrowany przez Miejskie Centrum Sportu otrzymał średnią wyższą niż przed rokiem.

PZP po raz drugi zapytał piłkarzy występujących w rozgrywkach 2 ligi piłkarskiej o ich wrażenia względem jakości boisk, na których rozgrywali swoje mecze. Rok temu najlepsze noty zebrało boisko w Bełchatowie, nad którym nieustannie pracują greenkeeperzy naszej jednostki. W tegorocznym zestawieniu lepsza okazała się jedynie murawa obiektu przy al. Unii w Łodzi.

Badanie zostało przeprowadzone wśród piłkarzy klubów 2 ligi (po kilku przedstawicieli z każdego klubu). Zawodnicy oceniali murawy w skali od 1 do 5 (ocena „1” oznacza fatalny stan murawy, a „5” świetny), a z zebranych głosów organizatorzy wyliczyli średnią. Boisko Stadionu Miejskiego jest bliskie ideału i otrzymało notę 4,48 (wynik lepszy o 0,01 niż przed rokiem). Co ciekawe, jedynie boiska z województwa łódzkiego zdołały przekroczyć średnią 4,0.

- Cieszy nas fakt, że systematyczna praca pięciu osób odpowiedzialnych za murawę przynosi wymierne efekty. Posiadanie najlepszego jakościowo boiska to dla bełchatowskich greenkeperów priorytet. Szczególnie, że od jakości murawy uzależnione jest bezpieczeństwo gry. Warto podkreślić, że poza boiskiem głównym mają oni pod swą opieką jeszcze trzy trawiaste boiska treningowe, gdzie tak samo zachowywany jest wysoki poziom ich przygotowania - informuje miejska jednostka.

fot. MCS Bełchatów

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 780366 odwiedzin