Trzecie miejsce RCB w bełchatowskim Frame Factory Cup

2018-06-07 00:30:06

Trzecie miejsce zajęli gospodarze - Rugby Club Bełchatów - w czwartej edycji Frame Facotry Cup, rozgrywanych na boisku PCS zawodów Pucharu Polski Rugby 7.

W zawodach na stadionie Powiatowego Centrum Sportu wystartowało sześć drużyn, podzielonych na dwie grupy. Były to ostatnie zawody eliminacyjne w ramach Pucharu Polski rugby siedmioosobowego, w których drużyny zbierały punkty do klasyfikacji generalnej, walcząc o udział w zawodach finałowych. Mimo upału przekraczającego 30 stopni Celsjusza nie brakowało zaangażowania i efektownych akcji.

Bełchatowianie w pierwszej fazie turnieju rywalizowali z zespołami z Wrocławia i Częstochowy. Po zwycięstwie 19:12 z Rugby Wrocław i porażką 5:12 z Rugby Club Częstochowa ekipa RCB wyszła do półfinałów z drugiej lokaty. Grupę B wygrali zaś gracze AZS AWFiS Gdańsk przed Husarem Bolesławiec.

Niestety w półfinałach okazało się, że grupa B była silniejsza. Bełchatowianie ulegli akademikom z Gdańska 12:52, a Husar rozbił Częstochowę. Przed meczami o medale, ekipy z trzecich miejsc w grupach zagrały między sobą o piątą lokatę w turnieju. Lepszy okazał się zespół z Wrocławia, który wyraźni różnicą 40 punktów pokonał Koliber Sosnowiec.

W meczu o brąz ekipa RCB ponownie zmierzyła się z RCC. Tym razem gospodarze wzięli rewanż za mecz grupowy pokonując częstochowian 19:5 i zdobyli puchar za trzecie miejsce w zawodach. W wielkim finale Frame Factory Cup 2018 spotkały się najlepsze drużyny dnia. AZS AWFiS Gdańsk zwyciężył w całym turnieju pokonując Husar Bolesławiec 21:7.

Był to ostatni, 12. turniej eliminacyjny Pucharu Polski Rugby 7 w sezonie 2017/2018. RC Bełchatów w klasyfikacji cyklu zajmuje trzecie miejsce, oczywiście premiowane awansem do turnieju finałowego, który odbędzie się w Białymstoku.

Warto dodać, że w przerwie zawodów swój pokaz gry w Rugby Tag zademonstrowali młodzi adepci tej dyscypliny.

W drużynie RC Bełchatów zagrali: Maciej Dąbek, Karol Magnucki, Łukasz Walczak, Seweryn Olejnik, Kamil Kołaciński, Mateusz Sadłecki, Rafał Kowalski, Mateusz Kowalewski, Wojciech Walas, Michał Sadłecki, Maciej Bednarski, grający trener Paweł Tomczuk.