Mikołaj Grzelak i Przemysław Oziębała przy S3? W klubie trwają rozmowy

2018-06-05 23:05:27

Mikołaj Grzelak i Przemysław Oziębała przy S3? W klubie trwają rozmowy

26-letni obrońca Mikołaj Grzelak, który jest wychowankiem Górniczego Klubu Sportowego Bełchatów oraz 31-letni pomocnik Przemysław Oziębała, który ma na koncie ponad 80 występów na boiskach Ekstraklasy. Jak udało nam się ustalić, w klubie prowadzone są rozmowy z tymi zawodnikami w kontekście ich ewentualnego przyjścia.

Pierwszego z dwójki w/w zawodników nie trzeba specjalnie przedstawiać. Mikołaj Grzelak cztery lata temu opuścił klub ze Sportowej 3, po czym jesień sezonu 2014/15 spędził w III-ligowej Omedze Kleszczów, a wiosną zadebiutował na poziomie II ligi w barwach Rozwoju Katowice. Kolejne trzy sezony 26-latek spędził w Legionovii Legionowo, której w ostatnim czasie był kapitanem. Niestety Mikołaj wraz ze swoją drużyną zaliczył spadek do III ligi i teraz istnieje szansa, że po 48 miesiącach prawy obrońca wróci do Bełchatowa, gdzie z pewnością ciepło przywitaliby go kibice, wśród których Mikołaj ma wielu znajomych. O przywiązania Mikołaja do brunatnych barw świadczy m.in. sytuacja z meczu GKS - Znicz Pruszków (2:1) kiedy to Grzelak zasiadł na trybunie wschodniej i wspólnie z kibicami dopingiem zagrzewał piłkarzy PGE GKS Bełchatów do walki o trzy punkty. Ponadto Mikołaj nigdy nie ukrywał, że pod koszulką meczową, w której występuje na boisku ma on t-shirt, który pokazuje jego przywiązanie do rodowitego klubu.

Drugim piłkarzem, który prowadzi rozmowy z klubem, a z nieoficjalnych doniesień wynika, że obie strony są zainteresowane współpracą, jest Przemysław Oziębała. 31-letni pomocnik to były zawodnik m.in.: Widzewa Łódź, Zagłębia Sosnowiec, Górnika Zabrze, Siarki Tarnobrzeg i Stali Stalowej Wola. W przeciągu ostatnich dwóch lat Oziębała reprezentował barwy Rakowa Częstochowa. W pierwszym sezonie II ligi 31-latek w 29 meczach zdobył 10 goli, a do tego w jednym meczu Pucharu Polski dołożył jedno trafienie. W bieżących rozgrywkach Nice I ligi Oziębała wystąpił w 12 spotkaniach, a do siatki trafił raz. W końcówce sezonu pomocnik borykał się z kontuzją, jaką było złamanie żuchwy w meczu z Wigrami Suwałki. 2 czerwca bieżącego roku klub z Częstochowy poinformował, że klub nie przedłuży kontraktu z Przemysławem Oziębałą, a umowa zawodnika wygaśnie po zakończeniu sezonu.

fot. amielczarski.com / Adrian Mielczarski

Artykuł dodał: Adam Kieruzel

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 780367 odwiedzin