Brązowy medal dla Jakuba Domurada na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

2018-06-05 12:57:01

Brązowy medal dla Jakuba Domurada na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

Młody pięściarz, reprezentując sekcję bokserską Garda Bełchatów w trakcie Mistrzostw Polski kadetów i kadetek na 2018 rok, które odbywały się w jego grupie wiekowej, w ramach XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sporach halowych zajął w kat. wagowej +80kg trzecią lokatę.

W tym roku po raz pierwszy dyscyplina, jaką jest boks, została przeniesiona z Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w sportach halowych. Rywalizacja tym razem odbywała się na przełomie maja i czerwca, a nie tak jak to wcześniej bywało w połowie lipca. Bełchatowianin do tych zmagań miał przygotowywać się przez około miesiąc, ale problemy zdrowotne Jakuba spowodowały, że przez półtora tygodnia był on wyłączony z treningów. - Nasz zawodnik od początku trenuje po to, aby startować w zawodach, cały czas się jeszcze uczy i wie, że jeżeli chce osiągnąć więcej, musi ciężko pracować - podkreśla opiekun Arkadiusz Żurawski.

W rywalizacji w Koninie wzięło udział około 400 kadetów i kadetek z całego kraju, którzy w poszczególnych kategoriach walczyli o medale. Jakub Domurad w swojej pierwszej walce eliminacyjnej pokonał zawodnika z klubu BKS Skorpion Szczecin - jednego z najlepszych klubów bokserskich w Polsce. Młody zawodnik zaledwie w kilka sekund rozprawił się ze swoim rywalem, który poddany został już po pierwszym liczeniu. W pojedynku ćwierćfinałowym nie było już tak łatwo, ponieważ przeciwniki Kuby ciągle atakował, a co istotne popełniał dużo fauli i toczył nieczysty pojedynek. Z biegiem czasu sędzia upominał i w końcu ukarał zawodnika punktami karnymi. Domurad mimo wszystko zadawał skuteczne i celne ciosy, co spowodowało, że jego rywal był kilka razy liczony. Na finiszu trzeciej rundy bokser z Mielca został zdyskwalifikowany za faule i Kuba awansował tym samym do półfinału, a tam na punkty 2:3 przegrał z Ashotem Gumruianem z klubu Gladiator Brodnica. Mimo wszystko Kuba przez całą walkę nie dał się zdominować przeciwnikowi i to spowodowało, że do końca ta walka była bardzo emocjonująca. - My z werdyktem możemy się nie zgadzać, ale taki jest sport - mówi trener Arkadiusz Żurawski.Ostatecznie w kat. wagowej +80kg Jakub Domurad zdobył brązowy medal, a jego półfinałowy rywal zwyciężył w finale z Nazarem Mykytiukiem z klubu LKS Niedźwiedź Kętrzyn. - To miejsce jest dla nas olbrzymim sukcesem z wielu powodów. Po pierwsze Kuba boksuje dopiero około 11 miesięcy i rywalizował on już z doświadczonymi przeciwnikami z czołowych klubów w Polsce. Jakub ma na swoim koncie stoczonych dopiero pięć pojedynków, a jego rywale mają ich około 20-40. Drugi powód to fakt, iż nasz zawodnik jako jedyny z reprezentantów okręgu łódzkiego przywozi medal, a trzeci powód to pokaz dużych umiejętności Kuby. Szczególnie w półfinale, gdzie byliśmy przekonani o zwycięstwie naszego zawodnika, ale dzięki tej walce wiemy, że bełchatowski boks stoi na bardzo dobrym poziomie - przekonuje zadowolony Arkadiusz Żurawski.

Jaka przyszłość rysuje się przed utalentowanym pięściarzem z Bełchatowa? - Mamy sporo planów, ale wszystko wyjaśni się na bieżąco. Kuba teraz musi odpocząć i kontynuować ciężką pracę. Chciałbym, aby ten brązowy medal był dla niego motywacją do zdobycia złota w przyszłości, aby żaden z sędziów nie miał żadnych wątpliwości co do tego, kto powinien wygrać - zaznacza Żurawski. - Trzeba również pamiętać o pozostałych uczestnikach zajęć, którzy regularnie trenują i robią duże postępy. Jako opiekun tej grupy liczę, że w niedalekiej przyszłości liczba chętnych do rywalizacji sportowej wzrośnie. Zapraszam wszystkich chętnych do spróbowania swoich sił w tym pozornie prostym, ale jednak trudnym sporcie, a w szczególności młodzież od 14. roku życia - oznajmia trener.

fot. Garda Bełchatów / Facebook

Artykuł dodał: Adam Kieruzel

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 782761 odwiedzin