Nikola Sztandera wspinała się na Śląsku

2018-06-05 11:17:22

Nikola Sztandera wspinała się na Śląsku

Młoda bełchatowianka będąc zameldowana na Śląsku mogła wziąć udział w Pucharze Regionalnym młodzików, dzieci i dzieci młodszych (z województw: śląskiego, opolskiego i dolnośląskiego) w konkurencji na czas. Ostatecznie Nikola zajęła 7. miejsce.

Rywalizacja odbyła się na ściance wspinaczkowej Skarpa w Bytomiu. Klub Sportowy Ascendo na tych zawodach w kategorii dzieci (10-11 lat) reprezentowała Nikola Sztandera. Po eliminacjach, gdzie Nikola była na 7. miejscu przyszedł czas na finał do którego awansowała ósemka najlepszych. Tam po zaciętych biegach Sztandera utrzymała 7. lokatę i z tym wynikiem zakończyła zmagania.

- Te zawody to pilotażowy program Komisji Wspinaczki Sportowej PZA, który obejmuje trzy regiony i ma za zadanie wyłaniać najlepszych zawodników do rywalizacji ogólnopolskiej. Zważając na to, że nie trenowaliśmy tej dyscypliny od pół roku uważam, że jest to bardzo dobry wynik. Można więc powiedzieć, że dla Nikoli była to rozgrzewka - tłumaczy Wojomir Gierańczyk, instruktor wspinaczki sportowej oraz prezes Klubu Sportowego Ascendo.

fot. Klub Sportowy Ascendo / Facebook

Artykuł dodał: Adam Kieruzel

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 782770 odwiedzin