Sprinterzy z BKL mocno zabiegani

2018-06-05 07:57:53

Piaseczno - Łódź - Częstochowa - Bydgoszcz - taką drogę startową pokonali w ostatnich dniach sprinterzy Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego. Z kolejnych zawodów ekipa BKL przywoziła medale i rekordy życiowe.

Z poważnym bieganiem mieliśmy do czynienia w Piasecznie, gdzie odbył się mityng gwiazd polskiej lekkiej atletyki, na który zjechały też gwiazdy z Europy. Z rewelacyjnej strony pokazał się junior Szymon Wożniak [na zdjęciu], który w najmocniejszej serii na 200 m  stoczył zacięty pojedynek z seniorem Karolem Kwiatkowskim z Bytomia i na ostatnich metrach wygrał bieg z rewelacyjnym czasem 21,47s. byłby to jego świetny rekord życiowy, ale niestety siła wiatru  2,2+ w plecy nie pozwoliła wpisać tego rekordu do tabel (dopuszczalna siła wiatru to 2,0+).

Szymon bardzo dobrze zaprezentował się też w biegu na 100 m. Osiągnął 10,66s. Niestety powtórzyła się sytuacja z biegu na 200 m. Rekord życiowy nie mógł zostać zaliczony z uwagi na zbyt silny wiatr.

Walczący o minimum na mistrzostwa Europy juniorów młodszych Filip Chrosta na 100m uzyskał 10,86s, a na 200m 21,95m. W obu biegach biegł w tej samej serii na czas z Szymonem Woźniakiem, a zatem jego rekordy życiowe też nie zostały zaliczone.

Mateusz Górny zakończył bieg na 100 m z rekordem życiowym 11,20s. Oskar łucki uzyskał 11,61s, a Adam Patrzyk - 11,65s. Tym razem wiatr wiał już z odpowiednią prędkością i ich czasy zostały zaliczone. Z rekordami życiowymi wróciły z Piaseczna również Martyna Karbowniczak - na 100m uzyskała 13,21s oraz Justyna Woźnicka, która uzyskała 12,78s na 100 i 26,40s na 200 m.

Łódź to przystanek Mistrzostw Województwa Łódzkiego juniorów i juniorów młodszych. Zawodnicy trenera Łukasza  Mantyka królowali w sprintach, wygrywając trzy sprinty męskie. Królem płotków wśród juniorów młodszych został Oskar Łucki osiągając 14,83s, co jest bardzo dobrym, piątym czasem w Polsce. Mistrzem sprintu zostali w kategorii juniora Szymon Woźniak z czasem 10,88s, a w kategorii juniora młodszego Filip Chrosta z czasem 10,95s. Srebrny medal zdobył w trójskoku Adam Patrzyk wynikiem 13,01m.

Częstochowa była ważnym przystankiem dla czwórki juniorów młodszych Oskara Łuckiego, Adama Patrzyka, Filipa Chrosty i Mateusza Górnego, którzy osiągnęli najlepszy wynik w Polsce w sztafecie 4x100m! Dodatkowo Filip Chrosta 100m przebiegł w czasie 10,88s, co jest drugim czasem w Polsce w kategorii U18 (minimum na mistrzostwa Europy juniorów młodszych to 10,85s). Natomiast Mateusz Górny uzyskuał rekord życiowy 11,15s.

W Bydgoszczy zaś odbył się Europejski Festiwal Lekkiej Atletyki, w którym startował Szymon Woźniak reprezentant kadry narodowej juniorów. Kadra juniorska walczyła o minimum na Mistrzostwa Świata w sztafecie 4x100m a Szymon pobiegł bardzo dobrze pierwszą zmianę w sztafecie oraz w trudnych warunkach pod wiatr na 100m 10,93s.
Dzisiaj w Łomży Szymon wystartuje w kolejnym mityngu gwiazd, na który został zaproszony. Biegł będzie w najsilniejszej serii 200m.

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 617433 odwiedzin