Nastąpiły pierwsze ruchy kadrowe. Najlepszy strzelec opuszcza PGE GKS

2018-06-04 16:49:21

Nastąpiły pierwsze ruchy kadrowe. Najlepszy strzelec opuszcza PGE GKS

Czterech zawodników oficjalnie pożegnało się już z drużyną PGE GKS Bełchatów, a wśród nich najlepszy strzelec, autor 15 goli, Piotr Giel. To pierwsze ruchy kadrowe w klubie ze Sportowej po zakończonym w sobotę sezonie 2017/2018, ale nie ostatnie. Prezes czeka na decyzję pozostałych kilku piłkarzy.

Na zakończenie sezonu PGE GKS zremisował bezbramkowo z Radomiakiem Radom, o czym pisaliśmy TUTAJ. Dzień później zespół rozpoczął urlopy, które zakończy 19 czerwca. Zaplanowano wtedy pierwsze zajęcia, na których możliwe, że nie pojawią się już Giel, Robert Chwastek, Marcin Garuch i Łukasz Pietroń. Wszyscy od lipca nie będą reprezentować barw górniczego klubu.

- W trakcie rundy wiosennej większości zawodników, którym kończą się w czerwcu tego roku kontrakty, przedstawiono propozycje nowych umów. Wymienieni piłkarzy ich nie zaakceptowali - informuje Michał Antczak, rzecznik prasowy klubu. - Trwają rozmowy w sprawie pozostałych zawodników, z którymi klub chciałby przedłużyć umowy oraz piłkarzami z zewnątrz, którzy mogliby dołączyć do "Brunatnych" - dodaje. Prawdą jest, że przedstawione propozycje są niższe od aktualnych kontraktów. Jest to efekt oszczędności, których szuka klub.

W licznym gronie zawodników, na odpowiedź których czeka klub, są m.in. Marcin Grolik, Bartłomiej Bartosiak, Mikołaj Bociek, Patryk Rachwał, Filip Kendzia, Kamil Szubertowski oraz Patryk Janasik. - Ze strony np. Bartka, Patryka czy Mikołaja, jest dobra wola żeby osiągnąć kompromis. Prowadzimy ciągłe rozmowy i czekamy na ich efekt końcowy - mówi Wiktor Rydz, prezes PGE GKS.

Ponadto wypożyczenia kończą się Arkadiuszowi Moczadło, Krystianowi Peda i Szczepanowi Kogutowi.

fot. Adrian Mielczarski / amielczarski.com

Artykuł dodał: Kamil Haładaj

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 782776 odwiedzin