Matematyczne szanse na utrzymanie rezerw GKS i dwie ligi na finiszu

2018-06-01 12:38:37

Matematyczne szanse na utrzymanie rezerw GKS i dwie ligi na finiszu

Na lokalnych boiskach w niższych ligach czuć już powoli wakacyjną atmosferę. Tak naprawdę w większości przypadków sprawa awansów i spadków jest już załatwiona, choć matematyczne szanse na pozostanie w gronie IV ligowców nadal mają rezerwy PGE GKS Bełchatów, a wiadomo, że dopóki piłka w grze...

W niedzielne południe w Bełchatowie rezerwy PGE GKS zmierzą się z wiceliderem rozgrywek Termami Poddębice. Na trzy kolejki przed końcem bełchatowianie plasują się na 15. miejscu w tabeli i po dwóch z rzędu porażkach 2:3 u siebie z Pelikanem II Łowicz i w Zgierzu z Borutą na utrzymanie "Brunatni" mają już tylko i wyłącznie matematyczne szanse. Włókniarz Zelów, jak i Omega Kleszczów znajdują się w górnej połowie tabeli. Ci pierwsi w najbliższy weekend odpoczną, ponieważ otrzymają oni walkowera za mecz ze Zjednoczonymi Gmina Bełchatów. Mająca na koncie trzy zwycięstwa z rzędu Omega zagra za to w Skierniewicach z Unią, która ma już zapewniony awans do III ligi.

Piotrkowska okręgówka to walka Astorii Szczerców o fotel wicelidera. Po czwartkowym remisie u siebie 2:2 ze Świtem Kamieńsk szczercowianie na rzecz Polonii Piotrków Trybunalski spadli na 3. pozycję w lidze i do drugiego miejsca tracą jedno oczko. W najbliższej kolejce Astoria u siebie podejmie Kawalerię Tomaszów Mazowiecki, która jest przedostatnią drużyną ligi. Walcząca jeszcze o awans z 10. na 9. pozycję w tabeli Omega II Kleszczów zmierzy się z ekipą ze środka tabeli Włókniarzem Moszczenica.Ciekawie dzieje się w klasie A, gdzie rezerwy Astorii Szczerców - lider rozgrywek zmierzy się u siebie z Luciążanką Przygłów. Trzy punkty w tym starciu zapewnią drużynie ze Szczercowa wygraną w lidze, ale w tym przypadku awansuje do okręgówki zespół z drugiego miejsca, ponieważ rezerwy Astorii nie mogą zagrać na jednym szczeblu rozgrywek z pierwszą drużyną.

O ósmy triumf z rzędu w lidze zagra Hetman Rusiec. Drużyna ta zmierzy się w Szadku z tamtejszą Victorią. Zapewne Hetman w tym meczu zrobi wszystko, aby zdobyć trzy punkty, ponieważ zespół ma jeszcze szansę zakończyć rozgrywki na 5. pozycji.

Ostatnia kolejka sezonu rozegrana zostanie także w klasie B, gdzie ESPN u siebie zmierzy się z ViS Gidle, KS Grocholice Bełchatów na swoim boisku podejmie Pilicę II Przedbórz, a Alfa Kleszczów podejmie na własnym terenie wicelidera z Dobryszyc.

IV liga, gr. łódzka (32. kolejka):
* Unia Skierniewice - Omega Kleszczów (sobota)
godz. 15
* PGE GKS II Bełchatów - Termy Poddębice (niedziela)
Bełchatów, boisko treningowe nr 2, godz. 12

Klasa okręgowa, gr. Piotrków Tryb. (25. kolejka):
* Astoria Szczerców - Kawaleria Tomaszów Mazowiecki (niedziela)
Szczerców, ul. Rzeczna 7, godz. 17
* Włókniarz Moszczenica - Omega II Kleszczów (niedziela)
godz. 17

A klasa, gr. Piotrków Tryb. II (22. kolejka):
* Astoria II Szczerców - Luciążanka Przygłów (sobota)
godz. 17

A klasa, gr. Sieradz II (28. kolejka):
* Victoria Szadek - Hetman Rusiec (sobota)
godz. 17

B klasa, gr. Piotrków Tryb. II (21. kolejka):
* KS Grocholice Bełchatów - Pilica II Przedbórz (niedziela)
Bełchatów, ul. Ampera, godz. 13
* ESPN Bełchatów - ViS Gidle (niedziela)
Bełchatów, boisko PCS - ul. Czapliniecka 96, godz. 13
* Alfa Kleszczów - LKS Dobryszyce (niedziela)
Kleszczów, ul. Sportowa 3, godz. 13

Artykuł dodał: Adam Kieruzel

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 782761 odwiedzin