Futbolowe podsumowanie regionu #32

2018-05-31 19:44:25

W bardzo złej sytuacji na trzy kolejki przed końcem sezonu jest zespół PGE GKS II Bełchatów, który przegrał w środę z Borutą Zgierz. Inne nastroje panują w obozie Omegi Kleszczów oraz A-klasowego Hetmana Rusiec, który wygrał siódmy mecz z rzędu!

TUTAJ pisaliśmy o zmianie trenera w zespole rezerw GKS Bełchatów. Piotra Bajdziaka na ławce trenerskiej zastąpił Kacper Jędrychowski, który miał prawo być zadowolony z przebiegu pierwszej połowy. Na półmetku spotkania bełchatowska "dwójka" prowadziła 2:0 po bramkach Mateusza Orskiego i Kamila Szubertowskiego. W 72. minucie GKS II grał w osłabieniu po czerwonej kartce dla Mateusza Stolarczyka.

Ponad kwadrans później gospodarze zdobyli bramkę kontaktową, a następnie w ciągu kolejnych czterech jeszcze dwukrotnie pokonali Arkadiusza Moczadło! Było to zaskakujące, ale bardzo cenne zwycięstwo dla zgierzan. Ich przewaga nad GKS II wynosi już osiem punktów, a czternastej Ceramiki Opoczno pięć "oczek". Widmo spadku "Brunatnych" do klasy okręgowej jest coraz bardziej realne.

O to nie muszą martwić się dwaj pozostali lokalni czwartoligowcy. Omega Kleszczów po bardzo dobrej grze pokonała wysoko KS Kutno 5:0, a dwie bramki zdobył Krzysztof Kowalski. Dla podopiecznych Marcina Zimocha był trzeci z rzędu mecz z kompletem punktów, dzięki czemu wyprzedzili w tabeli Włókniarza Zelów. Lokalny rywal z kolei przegrał czwarty kolejny pojedynek, tym razem okazując się słabszym od LKS Kwiatkowice (1:3).

W klasie okręgowej po kolejnym słabszym spotkaniu pozycję wicelidera oddała Astoria Szczerców. Po bolesnej porażce z Polonią Piotrków Tryb. przyszedł remis 2:2 ze Świtem Kamieńsk. Goście wyrównali w 90. minucie, co przy sukcesie drużyny z Piotrkowa sprawiło, że szczercowianie osunęli się na trzecie miejsce. Co ciekawe, zawodnicy Marka Przybyła na półmetku sezonu mieli aż osiem punktów przewagi nad Piotrkowem. Jednak Polonia jest najlepszą drużyną rundy wiosennej, a Astoria ma bilans 5-2-4. Jeszcze słabiej prezentuje się Omega II Kleszczów, która wiosną zdobyła zaledwie 11 punktów. Tym razem przegrała jednak z liderem "okręgówki" RKS Radomsko 1:2, choć postawiła twarde warunki lepszemu rywalowi. Honorową bramkę zdobył Maciej Gasik.

Cieszą się za to w Ruścu, ponieważ Hetman wygrał siódmy kolejny mecz. Po słabym starcie piłkarze sieradzkiego A-klasowca nie zwalniają, a tym razem wygrali w Sieradzu z Interem Woźniki 3:2. Do przerwy nasz rodzynek w sieradzkim OZPN prowadził po bramce Łukasza Walewacz i Krystiana Stępnia, a w drugiej części gry trafił jeszcze Artur Witczański. Do końca sezonu pozostały trzy kolejki, a w tej najbliższej Hetman zagra w delegacji z Victorią Szadek.

IV liga, gr. łódzka (31. kolejka):
* Omega Kleszczów - KS Sand Bus Kutno 5:0 (1:0)
bramki dla Omegi: Krzysztof Kowalski (x2), Bartłomiej Saternus, Adrian Ociepa, Mateusz Roczek

* LKS Kwiatkowice - Włókniarz Zelów 3:1 (2:0)
gol dla Zelowa: Norbert Dregier (rzut karny)

* MKP-Boruta Zgierz - PGE GKS II Bełchatów 3:2 (0:2)
bramki dla GKS II: Mateusz Orski, Kamil Szubertowski

* Pilica Przedbórz - Zjednoczeni Gmina Bełchatów 3:0 (walkower)

(6. Omega Kleszczów 51 [15-6-10] 63:51; 7. Włókniarz Zelów 50 [16-2-13] 58:57; 15. GKS II Bełchatów 31 [9-4-18] 56:78; 18. Zjednoczeni Bełchatów 0 [0-0-31] 4:180; (kolejno: miejsce w tabeli, drużyna, punkty [zwycięstwa-remisy-porażki], bilans bramek))

Klasa okręgowa, gr. Piotrków Tryb. (24. kolejka):
* Omega II Kleszczów - RKS Radomsko 1:2 (0:1)
bramka dla Omegi: Maciej Gasik
* Astoria Szczerców - Świt Kamieńsk 2:2 (1:0)
bramki dla Astorii: Krzysztof Kowalski, Radosław Pęciak

(3. Astoria Szczerców 49 [15-4-5] 57:32; 10. Omega II Kleszczów 29 [8-5-11] 40:46)