Artur Szalpuk wraca i podpisuje dwuletni kontrakt ze Skrą

2018-05-31 10:29:08

Artur Szalpuk wraca i podpisuje dwuletni kontrakt ze Skrą

23-letni przyjmujący, który w ubiegłym sezonie reprezentował barwy Trefla Gdańsk i zdobył z tą drużyną brązowy medal PlusLigi  teraz zasilił szeregi Mistrza Polski. Artur Szalpuk z bełchatowskim klubem związał się dwuletnim kontraktem.

Ten siatkarz już przed rokiem kiedy po całkiem niezłym sezonie gry w Skrze odchodził do Gdańska mówił o tym, że chciałby wrócić do PGE Skry Bełchatów. Reprezentant Polski nie wierzy w przesądy, a co za tym idzie stwierdzenie "nie wchodzi się dwa razy do tej samej wody" nie ma dla niego znacznia. - Nie wierzę w takie rzeczy, jak czarny kot przebiegający przez drogę, w tej sytuacji także jestem pozytywnie nastawiony. Wiadomo, że zawsze trudniej obronić tytuł, niż go zdobyć, ale podejmiemy się tego i mam nadzieję, że się uda - mówi Szalpuk dla telewizji klubowej SKRA TV.

Artur swoją przygodę z światem siatkówki rozpoczynał w klubie MKS MDK Warszawa, a następnie reprezentował barwy AZS Politechniki Warszawskiej oraz Cerradu Czarnych Radom. Sezon 2016/2017 młody zawodnik spędził w żółto-czarnych barwach, gdzie miał okazję zadebiutować w Lidze Mistrzów czy zdobyć swój pierwszy medal w PlusLidze, który był koloru srebrnego. W ostatnim sezonie Szalpuk grał dla Trefla Gdańsk z którym zdobył Puchar Polski pokonując w finale PGE Skrę Bełchatów (pisaliśmy o tym TUTAJ) oraz brązowy medal w PlusLidze, a więc teraz pora na to, aby 23-latek mógł uzupełnić swój dorobek złotym krążkiem.

W sezonie 2017/2018 Artur Szalpuk w 36 meczach na parkietach PlusLigi zdobył 496 punktów z czego 421 atakiem, 46 blokiem i 29 zagrywką. Młody siatkarz grając w Gdańsku siedem razy był wybierany MVP spotkania. - Nie chciałbym podsumowywać swojego indywidualnego występu, ale osiągnęliśmy dobry wynik i myślę, że wszyscy w Gdańsku są z niego zadowoleni i ja również - zaznacza mierzący 202 cm wzrostu siatkarz. Ponadto Szalpuk podkreśla, że już w półfinałach typował Skrę do złota. - Oglądałem rywalizację finałową, może mniej ten drugi mecz, ale widziałem powtórkę. Przyznam szczerze, że już po półfinałach myślałem, że to właśnie Bełchatów sięgnie po złoto - tłumaczy nowy nabytek.Transfery PGE Skry Bełchatów:


Przychodzą: Artur Szalpuk (P - Trefl Gdańsk), Jakub Kochanowski (Ś - Indykpol AZS Olsztyn), Piotr Orczyk (P - Knack Roeselare), Renee Teppan (A - Diatec Trentino)

Odchodzą: Bartosz Bednorz (P - Azimut Modena?), Srećko Lisinac (Ś - Diatec Trentino), Szymon Romać (A - Cambrai Volley), Marcin Janusz (R - Trefl Gdańsk)

Zostają: Roberto Piazza (trener), Milad Ebadipour (przyjmujący)

W kręgu zainteresowań: Kamil Droszyński (R - Cerrad Czarni Radom)

Niepewna przyszłość: Nikolay Penchev, Milan Katić (obaj przyjmujący)

fot. PGE Skra Bełchatów

Artykuł dodał: Adam Kieruzel

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 780357 odwiedzin