[VIDEO] Orczyk: Temat przyjścia do Skry ciągnął się od dłuższego czasu

2018-05-30 14:47:59

[VIDEO] Orczyk: Temat przyjścia do Skry ciągnął się od dłuższego czasu

Piotr Orczyk od blisko tygodnia jest oficjalnie nowym zawodnikiem PGE Skry Bełchatów. Leworęczny przyjmujący aklimatyzuje się powoli w zespole mistrza Polski, a przy okazji stanął po raz pierwszy przed kamerą klubowej telewizji.

O tym, że Orczyk od nowego sezonu będzie reprezentował PGE Skry Bełchatów, pisaliśmy na początku maja TUTAJ. Dokładnie dwa tygodnie później klub oficjalnie potwierdził ten transfer (przeczytacie o tym TUTAJ).

- Nie mogę się już doczekać następnego sezonu. Cztery lata za granicą na pewno dużo mi dały, ale pomyślałem, że pora wrócić. Cieszę się, że przychodzę do najlepszego klubu siatkarskiego w Polsce - mówi nowy nabytek PGE Skry, który nie ukrywa, że temat jego przyjścia do Bełchatowa ciągnie się od dłuższego czasu. - Parę lat temu było pierwsze nieśmiałe podejście, z którego nic nie wyszło. Rok temu było bardzo blisko powrotu do Polski, ale strona belgijska przyblokowała transfer i w ostateczności zostałem rok w Roeselare, dokończyłem kontrakt i jako wolny zawodnik przechodzę do Skry - tłumaczy Orczyk.

Co powoduje, że nowy przyjmujący PGE Skry ma wiele ciekawych wspomnień związanych z Bełchatowem? - Tutaj mieszkają moi dziadkowie, co sprawia, że spędziłem tutaj dużo czasu ze swoją rodziną. W młodzieńczych latach chodziłem na mecze Skry, kibicowałem z trybun, a ponadto w tym mieście wychował się mój tata - zaznacza 25-latek.

fot. PGE Skra Bełchatów

Artykuł dodał: Adam Kieruzel

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 782763 odwiedzin