GKS zwolnił trenera rezerw. W zastępstwie Kacper Jędrychowski

2018-05-29 17:33:23

GKS zwolnił trenera rezerw. W zastępstwie Kacper Jędrychowski

Piotr Bajdziak nie jest już trenerem rezerw PGE GKS Bełchatów. We wtorek, w przededniu kolejnego spotkania ligowego, władze klubu podjęły decyzję o odwołaniu 34-letniego szkoleniowca i powierzenia jego roli Kacprowi Jędrychowskiemu. Pracę z górniczą "dwójką" będzie dzielił z rolą asystenta Artura Derbina, opiekuna I zespołu.

Czarę goryczy przelała ostatnia domowa porażka rezerw PGE GKS Bełchatów z drugim zespołem Pelikana Łowicz 2:3 (pisaliśmy o tym w podsumowaniu TUTAJ).

Piotr Bajdziak trenerem bełchatowskich rezerw został na początku grudnia 2017 roku. Szkoleniowiec z młodym zespołem przepracował cały okres przygototwawczy do rundy wiosennej. Po bardzo złej jesieni GKS II plasował się na 15. miejscu w tabeli z dorobkiem 17 punktów w 17 spotkaniach. Celem całego sztabu i drużyny wiosną było zdobycie jak najwięcej liczby punktów, tak aby ekipa ta mogła ze spokojem utrzymać się na IV-ligowym froncie.

Drużyna Bajdziaka w 13 pojedynkach zdobyła 14 punktów. W ostatnich trzech meczach "Brunatni" przegrywali 0:1 kolejno: u siebie ze Zjednoczonymi Stryków, na wyjeździe z Orkanem Buczek, a w ostatnim pojedynku na swoim boisku ulegli Pelikanowi II Łowicz 2:3.- Wyniki, które osiągnął zespół w ostatnim czasie biorę na siebie, ponieważ to ja byłem trenerem. Nie spodziewałem się zwolnienia na cztery kolejki przed końcem, ponieważ nadal jest szansa na utrzymanie drużyny i chciałem dokończyć to co zacząłem w rundzie wiosennej. Uważam, że trener powinien być ze swojej pracy rozliczany po zakończeniu rundy. Jest mi przykro, że nie mogłem doprowadzić sezonu do końca, ale trzymam kcuki, bo nadal wierzę w tych chłopaków i utrzymanie w IV lidze - mówi w rozmowie z naszym serwisem Piotr Bajdziak.

Komentarza w temacie roszady trenerskiej w zespole rezerw odmówił nam dyrektor ds. sportowych klubu Marcin Węglewski. Z kolei trener Bajdziak o kulisach i powodach jego zwolnienia nie chciał się oficjalnie wypowiadać. Żadna z obu stron nie potwierdziła, że klub zalega trenerowi Bajdziakowi z wypłatą pieniędzy.

Ta sytuacja skomplikowała sytuację rezerw w tabeli. Bełchatowianie plasuja się na 15. miejscu z dorobkiem 31 punktów i ze stratą pięciu "oczek" kolejno do Ceramiki Opoczno, Orkana Buczek i Boruty Zgierz. Przed zespołem bełchatowskich rezerw  cztery bardzo ważne spotkania, w których ekipę poprowadzi II trener pierwszego zespołu PGE GKS Bełchatów, Kacper Jędrychowski.

Już w środę 30 maja o godz. 18 "Brunatni" zagrają w Zgierzu z Borutą, a następnie zmierzą się u siebie w niedzielę (2 czerwca o godz. 12) z Termami Poddębice oraz zagrają w Pajęcznie z Zawiszą i na koniec z Pilicą II Przedbórz.

Artykuł dodał: Adam Kieruzel

 

<< powrót do wszystkich aktualności

social icon social icon social icon social icon
Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 782805 odwiedzin