GKS U-19 zagra w barażach o Centralną Ligę Juniorów

2018-05-29 11:18:50

Drużyna GKS Bełchatów U-19 zwyciężyła I Ligę Wojewódzką Junior Starszy A1. W całym sezonie młodzi bełchatowianie odnieśli zaledwie jedną porażką. W ostatnim starciu na tym szczeblu rozgrywek "Brunatni" pokonali na wyjeździe AKS SMS Łódź 4:0, a hat-tricka w tym pojedynku ustrzelił Tomasz Lewandowski.

Do wygranej w tej lidze bełchatowianie przybliżyli się już na początku maja, kiedy to zremisowali w Łodzi w derbowym spotkaniu z Widzewem 1:1 (pisaliśmy o tym TUTAJ). Od tamtej pory wszystko było w głowach, rękach i nogach podopiecznych Jakuba Renosika. Kolejne spotkania "Brunatni" grali na tyle dobrze, że ostatnimi dwoma zwycięstwami w lidze u siebie z RKS Radomsko 6:0 i w Łodzi z AKS SMS 4:0 młoda ekipa przypieczętowała wygraną w lidze oraz awans do baraży o Centralną Ligę Juniorów, w której przedstawiciele klubu ze Sportowej 3 ostatni raz występowali w sezonie 2016/2017. - W styczniu, w pierwszym dniu mojej pracy z tym zespołem, przedstawiłem zawodnikom cele na najbliższą przyszłość. Były tam zawarte cele zespołowe, jak i awans do CLJ - opowiada trener GKS U-19, Jakub Renosik. - Ta liga była naprawdę wymagająca i pomimo wysokich wyników musieliśmy przed każdym meczem szukać maksymalnego przygotowania oraz dbaliśmy o wiele detali. Najtrudniejszy moment jest ciężko wskazać, ale zapewne przełomowy był mecz rewanżowy w Łodzi z Widzewem. To spotkanie okazało się w pewnym stopniu decydujące. Sama otoczka tego meczu wprowadzała duże emocje - podkreśla Renosik.

Co do meczu w Łodzi to bełchatowianie kwestię wygranej postanowili załatwić jak najszybciej. Już w pierwszej połowie padły trzy bramki. W 10. minucie asystę Mieszko Śpiewaka na bramkę zamienił Tomasz Lewandowski. Minutę później było już 2:0, a kolejnego gola zdobył "Lewy" tym razem po podaniu Przemysława Zdybowicza. W 33. minucie meczu trzecie trafienie zanotował Lewandowski strzałem z rzutu karnego. Czwarta bramka padła w ostatnich minutach meczu, kiedy to podanie Janika wykorzystał Dawid Cheda. - To wspaniałe uczucie zdobyć bramkę w tak ważnym dla nas meczu, a co dopiero, jeśli uda się to zrobić trzykrotnie - mówił po meczu zdobywca hat-tricka. - Trudy przyniosły zaszczyty. Każdy pracował na to mistrzostwo i grę w barażach przez cały sezon. Nadal nie możemy jednak zapominać o barażach, które wszystko rozstrzygną - dodaje Tomasz Lewandowski, który w całym sezonie zdobył cztery gole.

Co po meczu powiedział z kolei szkoleniowiec Jakub Renosik? - To zwycięstwo była dla nas bardzo istotne, ponieważ od początku tej rundy liczyliśmy, że zrealizujemy cel, jakim było wygranie ligi. Z każdym dobrym meczem napędzaliśmy się jeszcze bardziej i apetyt rósł. Jednak o dziwo ta radość nie była aż tak ogromna. Wydaje mi się, że zawodnicy czuli się na tyle mocni i pewni siebie, że to zwycięstwo nie było dla nich aż taką niespodzianką. To nie oznacza, że nie obawialiśmy się AKS-u, ponieważ na naszym boisku sprawili nam dużo problemów i z dużym respektem przygotowywaliśmy się do tego meczu - zaznacza trener.

Teraz przed młodymi zawodnikami najważniejsze mecze w sezonie. Już 16 czerwca w pierwszym etapie baraży "Brunatni" zagrają na wyjeździe z ekipą z Wielkopolski. Będzie to Polonia Leszno, Przemysław Poznań lub Górnik Konin. Z całej trójki największe szanse na awans do baraży ma ekipa z Leszna. Mecz rewanżowy rozegrany zostanie 20 czerwca w Bełchatowie. Jeżeli "Brunatni" wyjdą z tej batalii zwycięską ręką, to zmierzą się na ostatnim etapie baraży ze zwycięzcą w parze Chojniczanka Chojnice - Naki Olsztyn. - Myślę, że w dwumeczach takie szczegóły jak to, że pierwsze spotkanie gramy na wyjeździe mogą mieć wielkie znaczenie, bo rewanż gramy na swoim boisku przed swoimi kibicami. Nie zmienia to jednak faktu, że musimy być ciągle skupieni - przekonuje Lewandowski.

- Praca z tą grupą to duża satysfakcja, ponieważ stworzyliśmy silny zespół, który ciągle się napędza. Nasza siła tkwi w dużej mierze w indywidualnych umiejętnościach zawodników, które umiejętnie przekładamy na grę zespołu. Teraz mogę powiedzieć, że ten sezon jest udany jednak niezakończony. Zrobimy wszystko, aby zaprezentować się z jak najlepszej strony w barażach. Pomimo tego, że zawodnicy są młodzi, to są dość dojrzali. Nie obawiam się o ich podejście do meczów barażowych. Do każdego rywala podchodzimy z dużym szacunkiem jednak z równie dużą pewnością siebie - opowiada trener.

Warto również wspomnieć o reformie wprowadzonej przed tygodniem przez PZPN... Od przyszłego sezonu zmieniono rozgrywki Centralnej Ligi Juniorów z U-19 na U-18. To oznacza w praktyce, że na miesiąc przed startem ligi kluby dowiedziały się, iż zawodnicy z rocznika 2000, nawet kiedy wywalczą awans do CLJ, nie będą mogli tam występować.

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 545001 odwiedzin