Cztery zwycięstwa młodych koszykarek MUKS Bełchatów

2018-05-16 15:52:29

Bardzo ważne cztery zwycięstwa odniosły ostatnio młode zawodniczki MUKS Bełchatów. Dwie wygrane na swoim koncie zanotowały dziewczęta z sekcji U11, a kolejne dwa triumfy dołożyły ich o rok starsze koleżanki.

Zacznijmy od tego, jak wyglądały dwa ostatnie występy drużyny MUKS U11. Bełchatowianki w miejscowości Ujazd najpierw zmierzyły się z zespołem PTK I Suwary Pabianice. Podopieczne Tomasza Wojciechowskiego wygrały 67:40 (22:16, 12:8, 22:10, 11:6), nie dając w żadnej kwarcie szans swoim rywalkom. Najbardziej skuteczną zawodniczką MUKS w tym starciu okazała się Zuzanna Warnecka, która zdobyła 32 punkty, co daje niemalże połowę oczek, które w tym spotkaniu zdobyły koszykarki MUKS. Kolejne spotkanie młode zawodniczki rozegrały z gospodyniami. W tej potyczce zdecydowanie swoją wyższość pokazały bełchatowianki, które wygrały 89:20 (20:6 25:6, 27:6, 17:2). Co ciekawe w tym pojedynku również najwięcej, bo 32 oczka zdobyła Zuzanna Warnecka. Dzięki tym rezultatom drużyna MUKS U11 Bełchatów plasuje się na 3. miejscu w ligowej tabeli. Przed najmłodszą sekcją MUKS bardzo ważny pojedynek. Drużyna z Bełchatowa zagra w sobotę 19 maja o godz. 16 w Aleksandorwie Łódzkim z wiceliderem rozgrywek ALLES Basket Głowno w finale A o miejsca 1-4. Zwycięzca tego starcia zmierzy się w finale z lepszym w parze UKS Basket Aleksandrów Łódzki - PTK II Szmigiel Znaki Pabianice.

O rok starsza zawodniczki MUKS rywalizowały z kolei w Ksawerowie, gdzie w pierwszej potyczce zmierzyły się z liderem PTK I Suwary Pabianice i zwyciężyły 68:53 (10:12, 8:16, 31:15, 19:10). Co prawda w pierwszych dwóch kwartach przeważały rywalki, ale po przerwie to bełchatowianki wzięły się do pracy i wygrywając odpowiednio w trzeciej i czwartej kwarcie różnicą 16 i 8 punktów ostatecznie wygrały. W tym spotkaniu błysnęła także Zuzanna Warnecka, która zdobyła 33 oczka. Drugi mecz zawodniczki MUKS U12 wygrały z gospodyniami 69:41 (6:21, 6:22, 16:7, 13:19). Świetna postawa w dwóch pierwszych kwartach zadecydowała, że porażka w trzeciej odsłonie i niewielka wygrana w czwartej pozwoliła mimo wszystko cieszyć się bełchatowiankom z wygranej. W tym pojedynku najlepiej punktowała Magdalena Łaz, która zdobyła 18 punktów, a po 11 oczek zanotowały na swoim koncie Zuzanna Warnecka oraz Patrycja Lenart. Aktualnie koszykarki MUKS U12 zajmują 4. miejsce w tabeli z sumą 16 punktów na koncie i ze stratą dwóch punktów do liderującego PTK I Suwary Pabianice oraz drugiego w tabeli UKS Szkoła Gortata. Teraz przed zawodniczkami z Bełchatowa ostatnie dwa mecze, które rozegrają w Kutnie, w niedzielę 20 maja o godz. 12:30 i 13:45. Najpierw zagrają one z zespołem KKS PRO-BASKET Kutno, a następnie zmierzą się z ALLES Basket Głowno.

Na uwagę zasługuje to, co w ostatni weekend wykonała Zuzanna Warnecka. Ta młoda zawodniczka w czterech spotkaniach zdobyła łącznie 108 punktów, co jest imponującym rezultatem i dobrym prognostykiem przed zbliżającymi się ważnymi pojedynkami.