Ukraiński finał Brezyny. Do sukcesu brakło niewiele

2018-05-11 16:48:30

Bełchatowski tenisista na wózku Krzysztof Brezyna zaliczył dobry start w międzynarodowym turnieju, którego uwieńczeniem był występ w finale gry podwójnej. Po starcie na Ukrainie bełchatowianin dopisał sobie ważne punkty rankingowe.

W turnieju gry pojedynczej, który rozegrano w ukraińskim Charkowie, Brezyna w 2 rundzie pokonał Turka Oguzhan Gunes, a następnie w ćwierćfinale uległ Finowi Taneli Tenhunen (2:6 1:6). O wiele lepiej bełchatowianin spisał się w grze podwójnej, gdzie wystąpił w parze z Rosjaninem Leonidem Shevchikiem. Para polsko-rosyjsko- w swym pierwszym meczu pokonała debel O.Gunes(TUR)/M.Hameedi(IRA) (6:3 6:4). W półfinale Brezyna/Shevchik stoczyli emocjonujący, trzysetowy pojedynek z parą J.Kulik(POL)/H.Gungor(TUR), z którego wyszli zwycięsko wynikiem 3:6 7:6(5) [10:5].

Finał okazał się jeszcze bardziej wymagający, ponieważ Brezyna z Leonidem stoczyli morderczy 2,5 godzinny pojedynek z faworytami zawodów, duetem G.Lazaridis(GRE)/T.Tenhunen(FIN). Po wygranej 7:6(4) w pierwszym secie Brezyna/Shevchik w drugim secie przegrali 2:6 i o wygranej w turnieju decydował super tie-break. W tej części większym opanowaniem nerwów popisał się debel grecko-fiński, który wygrał super tie-break 10:8 i wygrał cały turniej gry podwójnej.

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 542670 odwiedzin