Futbolowe podsumowanie regionu #28

2018-05-07 16:05:53

Ubiegły weekend w wykonaniu lokalnych drużyn, można zaliczyć do udanych. Na dziesięć zaplanowanych pojedynków aż siedem padło łupem ekip z powiatu bełchatowskiego, a najciekawszy okazał się mecz Hetmana Rusiec, który zwyciężył na wyjeździe 3:2 po bramce Kamil Studzińskiego w doliczonym czasie gry.

Zaczniemy jednak od rozgrywek IV ligi grupy łódzkiej, gdzie rezerwy PGE GKS Bełchatów zagrały w Paradyżu z wyżej notowanym rywalem. Mimo wszystko podopieczni Piotra Bajdziaka wzmocnieni czterema zawodnikami z pierwszego zespołu wygrali 2:1. Pierwszego gola w 30. minucie spotkania zdobył Krystian Peda, a osiem minut później gospodarze wyrównali za sprawą Mariusza Koćmina. Wynik meczu ustalił w drugiej połowie trafieniem z rzutu karnego Mikołaj Bociek. Ta wygrana "Brunatnym" dała awans na 13. miejsce w tabeli, ale bełchatowianie nadal nie mogą być pewni utrzymania. Bramka z rzutu karnego ustawiła również wynik spotkania w Pajęcznie, gdzie przedostatni w lidze Zawisza grał z Omegą Kleszczów. To Krzysztof Kowalski po raz kolejny okazał się bezbłędny z 11. metrów i po bramce w 86. minucie gry to kleszczowianie cieszyli się z trzech punktów i pewnej pozycji w środku ligowej stawki.

Sporo bramek obejrzeli kibice w Zelowie, gdzie miejscowy Włókniarz podejmował KS Sand Bus Kutno. W 13. minucie meczu bramkę na 1:0 zdobył Albin Maciejewski, na 2:0 w 35. minucie spotkania podwyższył Jakub Dregier. Po przerwie to goście nawiązali kontakt po bramce w 69. minucie Macieja Kowalczyka. Kiedy cztery minuty później gola na 3:1 zdobył Norbert Dregier, wydawało się, że jest już po meczu, ale goście z Kutna walczyli do samego końca, czego efektem była bramka kontaktowa Michała Michałka. Ostatecznie 3:2 wygrali zelowianie i umocnili się oni na piątym miejscu w tabeli.

W piotrkowskiej okręgówce remis rzutem na taśmę wywalczyli szczercowianie, którzy zremisowali u siebie z rezerwami Lechii Tomaszów Mazowiecki 1:1. Bramkę dla Astorii w końcówce meczu zdobył Krzysztof Skała. Szkoda tego wyniku, ponieważ lider z Radomska przegrał w Kamieńsku ze Świtem 1:2 i była to dobra okazja, aby zbliżyć się do swoich rywali na pięć punktów, a tak strata wynosi siedem oczek. Dobre zawody rozegrały rezerwy Omegi Kleszczów, które pokonały u siebie 3:1 Czarnych Rozprza. To pozwala kleszczowianom utrzymywać dziewiąte miejsce w lidze.

W rozgrywkach A-klasy walkowerem dla rezerw Astorii zakończył się mecz z drużyną LKS Mierzyn. Goście zrezygnowali z gry, a to pozwoliło szczercowianom utrzymać pozycję lidera. Ciekawie było w spotkaniu Hetmana Rusiec, który na wyjeździe grał z drużyną LGKS Charłupia Mała. Jako pierwsi bramkę zdobyli gospodarze, ale przed przerwą dwa szybkie ciosy zadali goście z Ruśca, którzy do szatni zeszli prowadząc 2:1. Stan meczu drużyna LGKS wyrównała w 87. mincuie gry, ale Hetman szybko zareagował i po bramce w 92. minucie meczu Kamila Studzińskiego to drużyna z Ruśca wygrywając 3:2, cieszyła się z trzeciego zwycięstwa z rzędu. Co ciekawe ta dobra passa Hetmana rozpoczęła się po pięciu wiosennych porażkach z rzędu.

W B-klasie jest również ciekawie. Totalnie rozbici zostali zawodnicy KS Grocholice Bełchatów, którzy przegrali w Woźnikach z Victorią 1:5, a honorowego gola zdobył Łukasz Kołodziej. Tym samym KSG w lidze zajmuje 5. miejsce bez jakichkolwiek szans na awans. Na 9. pozycji plasuje się Alfa Kleszczów, która w ostatnim meczu przegrała na własnym boisku z Vis Gidle 1:2. O drugie miejsce premiowane barażem biją się wciąż zawodnicy ESPN Bełchatów, którzy w ostatnim meczu na swoim boisku rozbili rezerwy Grabki Grabica 8:3 i do wicelidera podopieczni Piotra Kurzawskiego tracą już tylko trzy oczka, a przed nimi jeszcze bezpośrednie spotkanie w weekend 12-13 maja w Bełchatowie.

IV liga, gr. łódzka (27. kolejka):
* KS Paradyż - PGE GKS II Bełchatów 1:2 (1:1)
bramki dla GKS II: Krystian Peda, Mikołaj Bociek (rzut karny)

PGE GKS II: Malicki - Orski, Zieliński, Góralczyk, Kogut - Jasiński (59’ Szafrański), Bociek - Peda (90’ Kotowski), Imiołek (75’ Szyszkowski), Siewiera (59’ Stolarczyk) - Lewandowski (88’ Pędziwiatr)

* Zawisza Pajęczno - Omega Kleszczów 0:1 (0:0)
gol dla Omegi: Krzysztof Kowalski (rzut karny)

Omega: Gałczyński - Roczek, Pałyska, Lesiakowski, Szewczyk - Tomesz (46’ Belica), Ociepa (46’ Saternus), P. Kowalski, Barański - K. Kowalski, Konecki (46’ Janeczek)

* Włókniarz Zelów - KS Sand Bus Kutno 3:2 (2:0)
bramki dla Włókniarza: Albin Maciejewski, Jakub Dregier, Norbert Dregier

Włókniarz: Krajda - Wroński, Bendkowski, Ratajczyk, Kaliski - Olszewski (74’ Danecki), Boczkiewicz, Dymek (70’ Bednarek), J. Dregier - N. Dregier - Maciejewski

* Pelikan II Łowicz - Zjednoczeni Gmina Bełchatów 3:0 (walkower)

(5. Włókniarz Zelów 50 [16-2-9] 55-45; 8. Omega Kleszczów 42 [12-6-9] 53:47; 13. GKS II Bełchatów 31 [9-4-14] 52-70; 18. Zjednoczeni Bełchatów 0 [0-0-27] 4:168; (kolejno: miejsce w tabeli, drużyna, punkty [zwycięstwa-remisy-porażki], bilans bramek))

Klasa okręgowa, gr. Piotrków Tryb. (20. kolejka):
* Omega II Kleszczów - Czarni Rozprza 3:1 (1:0)
bramki dla Omegi II: Jarosław Kurzynoga, Łukasz Roczek, Witold Sowała

* Astoria Szczerców - Lechia II Tomaszów Mazowiecki 1:1 (0:1)
gol dla Astorii: Krzysztof Skała

Astoria: Piernicki - Bogucki, Landowski, Pietkiewicz (85’ Koch), Rudzki (75’ Stępnik), Siewiera (60’ Opyd), Świętczak, Boruń, Szulc (83’ Gonerski), K. Kowalski (67’ Piersa), Skała

(2. Astoria Szczerców 45 [14-3-3] 50-21; 9. Omega II Kleszczów 28 [8-4-8] 38-39)

A klasa, gr. Piotrków Tryb. II (18. kolejka):
* Astoria II Szczerców - LKS Mierzyn 3:0 (walkower - goście zrezgynowali z gry)

(1. Astoria II Szczerców 40 [12-4-2] 49:22)

A klasa, gr. Sieradz II (24. kolejka):
* LGKS Charłupia Mała - Hetman Rusiec 2:3 (1:2)
bramki dla Hetmana: Krystian Stępień, Łukasz Walewacz, Kamil Studziński

Hetman: Matusiak - Cajgler, Kozioł, Kłos, Papuga - Stępień (65’ Penciak), Studziński, Walewacz, Ławniczek (75’ Bednarek) - Wojciechowski (7’ Ochocki (81’ Kępa)), Witczański

(6. Hetman Rusiec 34 [10-4-9] 63:54)

B klasa, gr. Piotrków Tryb. II (18. kolejka)
* Victoria Woźniki - KS Grocholice Bełchatów 5:1 (2:0)
gol dla KSG: Łukasz Kołodziej

KSG: Pacha - Wielądek, Łuszczynski, Michalak, Bartczak, Schabowski, Kowalski (65’ Habryn), Pawełczyk, Stępień, Kołodziej, Dec

* Alfa Kleszczów - Vis Gidle 1:2 (1:1)
gol dla Alfy: Łukasz Dudziński

Alfa: Szymanek (46’ Kulczyński) - Kątny, Mularczyk, Błasiński, Zbies, Jędrysiak, Michalczyk, Dudziński (46’ Sz. Sobociński), Bębnowski (75’ M. Klewin), D. Sobociński, Bujacz (46’ R. Klewin)

* ESPN Bełchatów - Grabka II Grabcia 8:3 (5:2)
bramki dla ESPN: 3x Mateusz Siedlecki, 2x Wojciech Piechowicz, 2x Jakub Głowacki, Karol Szklarski

ESPN: Kędzierski (71’ Wojnowski) - Szewczyk, Śliwiński, Stasiak, Brożyna - Włoch, Wiewiórowski (65’ Dziubich), Szklarski, Głowacki (57’ Stawikowski), Piechowicz (75’ Młynarski), Siedlecki

(3. ESPN Bełchatów 40 [13-1-4] 73-28; 5. KS Grocholice Bełchatów 31 [9-4-5] 51:38; 9. Alfa Kleszczów 16 [4-4-10] 26:47)

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 614965 odwiedzin