PGE Skra Bełchatów w finale Plus Ligi!

2018-04-28 22:01:11

PGE Skra Bełchatów w finale Plus Ligi. Bełchatowianie w drugim meczu półfinałowym pokonali Trefl Sopot. Dreszczowiec w hali Energia przyniósł pięciosetowe emocje. Z kim bełchatowianie zagrają w finale?

PGE Skra Bełchatów po raz drugi pokonała Trefla, ale podobnie jak w środę w Gdańsku losy meczu decydowały się do ostatniej piłki [więcej o środowym meczu TUTAJ]. Trefl, który notuje bardzo dobrą końcówkę sezonu Plus Ligi pokazał, że potrafi walczyć do końca o swoje marzenia. Tak było w pierwszym meczu i tak było w sobotę w Bełchatowie.

Bardzo dobre spotkanie rozegrał Grzegorz Łomacz, który okrzyknięty został MVP dzisiejszego półfinału. Nie tylko znakomicie rozdzielał piłki do kolegów pod siatką, ale też sporo krzywdy wyrządził gościom w polu zagrywki.

W pierwszym secie wyrównana walka toczyła się prawie do końca. Jednak ostatnie piłki należały do PGE Skry, która wygrała wyraźnie. Za to druga odsłona to już prawdziwy dreszczowiec. Wydawało się, że siatkarze nie skończą grać. Set ciągnął się, a emocje rosły. Ostatecznie po rozegraniu aż 64 piłek lepsza okazała się drużyna Trefla.

[ZOBACZ ZDJĘCIA Z MECZU]

Wyrównana walka w trzecim secie trwała do połowy partii. Potem lepsi byli już bełchatowianie. Wygrali pewnie do 17. Ale Trefl nie dawał za wygraną. W czwartej odsłonie gry zebrał się jeszcze w sobie. To był dla gdańszczan ostatni moment by powalczyć o finał. I goście ten moment wykorzystali doprowadzać do tie-breaka. W decydującym secie też było nerwowo, ale ostatecznie PGE Skra przypieczętowała swoje zwycięstwo i po raz 11 melduje się w finale mistrzostw Polski.

Z kim PGE Skra zagra w finale? O tym zdecyduje rywalizacja ZAKSY Kędzierzyn-Koźle z Indykpolem AZS Olsztyn. W pierwszym meczu ZAKSA wygrała 3:2.

PGE Skra Bełchatów - Trefl Gdańsk 3:2 (25:19, 31:33, 25:17, 24:26, 15:13)

PGE Skra: Łomacz, Wlazły, Lisinac, Kłos, Ebadipour, Bednorz, Piechocki (libero) oraz Penczew, Czarnowski.
Trefl: TJ Sanders, Schulz, Nowakowski, McDonnell, Szalpuk, Mika, Olenderek (libero) oraz Grzyb, Jakubiszak, Ferens, Niemiec, Kozłowski.

MVP: Łomacz (PGE Skra).
Stan rywalizacji (do 2 zwycięstw): 2-0 dla PGE Skry.

Projektowanie stron internetowych Master-NET | Polityka prywatności | 506451 odwiedzin